Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li kadın vekil o ifadeyi savundu!

06.04.2016 14:18
CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer, Kılıçdaroğlu'nun skandal sözlerine destek çıktı, 'önüne yatmak' ifadesinin 'koruyup, kollama' manasına geldiğini söyledi.

CHP Eskişehir Milletvekili Gaye Usluer,''önüne yatmak'' ifadesinin ''koruma ve kollama" anlamında olduğunu belirterek, ''Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tecavüze uğrayan 45 çocuğa karşın bu olayın yaratılmasına neden olan Ensar Vakfı'nın önüne yatmıştır, yatmış mıdır, yatmıştır, nasıl yatmıştır, koruyarak kollayarak yatmıştır'' dedi.

Usluer, partisine mensup Antalya Milletvekili Mustafa Akaydın, Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil ile birlikte TBMM’de basın toplantısı düzenledi.

'' 'ÖNÜNE YATMAK' İFADESİ 'KORUYUP KOLLAMA' ANLAMINDA''

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada kullandığı skandal ifadeye ilişkin soruya da Usluer, şu cevabı verdi:

"Burada cinsiyetçi bir yaklaşımla Türkçe'deki bir terimin cinsiyete göre değerlendirilmesi cinsiyete göre adlandırılması zaten normal olmayan durumdur.

Bu sözler koruma kollama anlamına gelmektedir, nedir, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tecavüze uğrayan 45 çocuğa karşın bu olayın yaratılmasına neden olan Ensar Vakfının önüne yatmıştır, yatmış mıdır, yatmıştır, nasıl yatmıştır, koruyarak kollayarak yatmıştır."

 
Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri