Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li kadın vekiller Diyarbakır'a gitti

26.12.2015 02:54
Güneydoğu ve Doğu Anadolu Bölgelerinde son zamanlarda çatışmaların artması nedeniyle CHP'nin bazı kadın vekilleri Diyarbakır

Rezidans skandalı patlak veren, en son PKK'lı teröristin cenazesinde gözyaşı dökenCHP'li Gamze İlgezdi, Diyarbakır'da incelemelerde bulunarak basının karşısına geçti. Heyet bölgede eğitimden sağlık ve gıdaya kadar halkın birçok ihtiyacının bulunduğunu söyledi, yoksulluk çeken bölge insanlarına dikkat çekti.

CHP'Lİ KADIN VEKİLLER DİYARBAKIR'A GİTTİ

Sokağa çıkma yasakları ve hendek operasyonlarıyla tırmanışa geçen çatışmalı ortamı yerinde incelemek üzere CHP’li kadın vekillerden oluşan Selin Sayek Böke başkanlığındaki heyet Diyarbakır’a gitti.

GIDA YOK, EĞİTİM YOK, SAĞLIK YOK

CHP'nin parti binasında kentin abluka altında tutulan ilçesi Sur’un muhtarlarıyla bir araya gelen ve heyet adına açıklama yapan genel başkan yardımcısı Selin Böke,“Bölgede yaşanan çatışmalardan, en temel hak olan yaşam hakkını kaybetmiş olan vatandaşlarımızın, en temel ihtiyaçları olan gıdaya, eğitime, sağlığa erişimde yaşadıkları zorlukları bir büyük sesle Türkiye’ye haykırmak için burdayız. Biz bugün sizleri kalbimizle, kulağımızla, aklımızla dinlemek ve sizinle ortak bir ses vermek için burdayız” diye konuştu.

Bu haber toplam 2406 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri