Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li kadınlar kazan kaldırdı

07.11.2012 01:09
CHP İstanbul Kadın Kolları İl Başkanı Yüksel Çavuşoğlu’nun istifasının ardından CHP İstanbul’da seçim krizi yaşanıyor.
AKP’li Bakan Fatma Şahin’e yönelik “Keşke siz bizim başkanımız olsanız. Sizi çok seviyor ve beğeniyorum” sözlerinin parti tabanında yoğun bir tepkiyle karşılandığı Eski İstanbul Kadın Kolları Başkanı Yüksel Çavuşoğlu’nun görevden istifa etmesinin ardından seçim krizi yaşandı.
 
CHP İstanbul İl Saymanı Ümran Köksüz, CHP İstanbul Kadın Kolları Yönetim Kurulu üyelerine Arzu Öner’i başkan olarak önermeleri için imza vermeleri yönünde baskı uyguladığı, yönetim kurulu üyelerinin direndiği öğrenildi. Ama buna rağmen birçok yöneticinin imza verdiği, sadece ikisinin ‘zorla imzalarımızı istediler’ dediği belirtildi.
 
Öte yandan, bu yönde ikna çalışmalarını yönettiği iddia edilen CHP İstanbul İl Saymanı Ümran Köksüz’ün, istifa eden Çavuşoğlu’nu daha önceki atama sürecinde desteklediği ve kongrede seçilmesi için çaba sarf ettiği biliniyor.
 
Köksüz il kadın kolu başkanlığına, yine kendisine yakın Arzu Öner’in seçilmesi için yoğun bir ikna çalışması yürüttüğü bilgileri kulislerde dillendiriliyor.
 
Kadın Kolları Tüzüğü’nün 21 ve 23. Maddeleri ‘içinde seçer’ demesine rağmen, seçilmiş isimler dururken; ikna edilme çalışmaları yapılarak, dışarıdan bir ismin görevlendirilmesi sağlanmaya çalışılıyor.
 
Tüzük, başkanın istifası durumunda yönetim kurulu üyeleri içinden birisinin kapalı oyla seçilmesini ve eksilenin yerine de yedeklerden bir ismin çağırılmasını gerektirİyor.
 
KAYNAK: CagdasSes.com 
Bu haber toplam 2080 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri