Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Muharrem İnce bayrak açıyor

21.05.2016 13:46
Muharrem İnce 4 Haziran'da İstanbul'da miting yapacağını duyurdu.

Dokunulmazlık oylamasında 367 barajının CHP'li vekillerin oylarıyla aşılması, parti içinde ciddi rahatsızlığa yol açtı. Yönetimi, 'cesur davranmamakla' suçlayan Yalova Milletvekili Muharrem İnce, parti içi muhalefet için bayrak açmaya hazırlanıyor. İnce'nin 4 Haziran'da İstanbul'da miting yapmayı düşündüğü belirtildi.

"4 HAZİRAN'DAKİ KONUŞMAMI BEKLEYİN"

Önceki gün katıldığı bir televizyon programında dokunulmazlık konusunda parti yönetimini, 'cesur davranmamakla' suçlayan İnce, işaret fişeğini verdi: 4 Haziran'da İstanbul Bostancı Gösteri Merkezi'ndeki konuşmayı bekleyin!

CHP'de Belek kampının önemli bir dönüm noktası olacağı ifade edilirken, 'ret' cephesinde yer alan isimlerin de Kılıçdaroğlu'na karşı seslerini yükseltmeleri bekleniyor. Özellikle Kürt sorununun güvenlikçi politikalarla çözülemeyeceğine inanan bir grup milletvekilininin bundan sonra yeni bir arayışa başlayacağı da ilk izlenimlerden.

DEMİRTAŞ'A: NASILSA AYNI KOĞUŞTA KALACAĞIZ

Öte yandan TBMM Genel Kurulu'ndaki oylamanın ardından dün HDP grubu, eş genel başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ başkanlığında toplanarak süreci ele aldı.

Gazetecilerin fotoğraf çektiğini gören Demirtaş, "HDP 10 yıldır burada. 10 yıl sonra da bu fotoğrafı son fotoğraf olarak yayımlayamayacaksınız" dedi. CHP'li Muharrem İnce'nin gelmesi üzerine Demirtaş, "Dikkat et Muharrem gazeteciler burada" diye espri yaptı. İnce ise Demirtaş'a "Nasıl olsa aynı koğuşta kalacağız" diye yanıt verdi.

Bu haber toplam 1336 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri