Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Nur Serter'den CHP'ye sert salvo

13.06.2015 00:25
CHP'li Nur Serter Ak Parti ile MHP arasındaki olası koalisyonun Türkiye'ye yakışacağını söyledi. Partisinin ise oy kaybı yaşayarak ciddi bir başarısızlık yaşadığını ifade etti.

"En elverişli seçenek AKP-MHP koalisyonudur"

 

7 Haziran seçimlerini geride bıraktık, şimdi gündem koalisyon tartışmaları ile belirleniyor. CHP'nin 24. dönem İstanbul milletvekili Nur Serter, Ak Parti ile MHP'nin koalisyon yapmasını istedi. KRT Haber Koordinatörü Çağlar Cilara'nın programında soruları yanıtlayan Serter, "Bir Cumhuriyet Halk Partili olarak bunu söylüyorum, en elverişli seçenek AKP-MHP koalisyonudur" şeklinde konuştu.

 

"En yakışanı AKP-MHP koalisyonudur"

 

Nur Serter'e göre Ak Parti ile MHP zaten birbirine çok zıt partiler değil. "Mecliste çeşitli konularda kolaylıkla işbirliği yapmışlardı" diyen Serter, kendisi gibi birçok CHP'linin de AKP-MHP koalisyonundan yana olduğunu belirtti. Serter, "Dolayısıyla eğer çözüm süreci konusunda aralarında bir mutabakata varırlarsa bunun daha gerçekçi olacağını düşünüyorum. CHP'nin de AKP ile bir koalisyon yaparak daha fazla yıpranmasını arzu etmediğim için de birçok CHP'li gibi ben de koalisyon seçenekleri içinde AKP-MHP koalisyonunun en yakışanı olduğunu düşünüyorum. CHP ise eğer yolsuzlukla suçlanan bakanları yüce divana gönderme konusunda AKP ile anlaşırsa koalisyon yapmasının hiçbir sakıncası yok" ifadelerini kullandı.

 

 

Fikri Sağlar'ın "CHP başarısız oldu" çıkışı

 

Serter'e, Mersin'den milletvekili seçilen CHP'li Fikri Sağlar'ın, 'birinci parti olamayan başarısızdır' açıklaması da soruldu. "Fikri Sağlar'ın bu sözlerine katılıyorum" diyen Serter, "Ben de aynen böyle düşünüyorum, buna katılıyorum, CHP başarılı olamamıştır. Çünkü CHP olarak en elverişli ortamda seçime girilmiştir. AKP 13 yıllık bir iktidardan dolayı yıpranmış, yolsuzluklara batmış, dış politikada büyük başarısızlıklar yaşamıştır. Halkın ciddi işsizlik ve yoksulluk gibi sorunları var buna rağmen CHP oy kaybı ile sonuçlanan bir seçim yaşadı. Milletvekili sayısı düştü, bu ciddi bir başarısızlıktır. Ancak şuan Türkiye koalisyon pazarlıklarına kilitlendiği için CHP'nin kendi kendisine yapacağı eleştirilerden önce Türkiye'nin geleceğine dönük istikrarlı bir arayış gündeme oturmuştur" diye konuştu.

 

Nur Serter Kimdir?

İkna odalarının kurucusu olan dönemin İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Nur Serter şimdi ise CHP listelerine bile giremedi. Başörtülü öğrencilere yönelik üniversitelerde ikna odaları kurarak başlarını açmaları yönünde baskılar yapılmasının mimarı olarak tarihe geçti.

Bu haber toplam 1486 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri