Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'Lİ SALICI: SÖZLERİMİN ARKASINDAYIM

31.10.2012 13:06
"Sözüm sadece askere değil, askerin de bulunduğu tüm devlet erkanına" diyen CHP'li Oğuz Kaan Salıcı, sözlerimin arkasındayım dedi. Salıcı istifa sorusuna bakın ne cevap verdi?
 

CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, 39 ilçe başkanıyla birlikte basın açıklaması yaptı. Salıcı, Taksim'deki 29 Ekim törenlerinde "Sizin korumanız gereken cumhuriyete biz sahip çıkıyoruz" dediğini, sözlerinin arkasında olduğunu ama muhatabının yanlış aksettirildiğini söyledi. Sözlerinin askerlerinde olduğu tüm devlet görevlilerine yönelik olduğunu ifade eden Salıcı, istifa iddialarını da yalanladı.

CHP İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, "darbe çağrısı" yaptığı sözlerine ilişkin bir açıklama yaptı. İşte Salıcı'nın açıklamalarından çarpıcı bölümler;

 


DARBE AKLIMIZDAN GEÇMEDİ

Hiçbir dönem benim veya arkadaşlarımın darbeden uzaktan yakından bir ilgimiz olmadı, uzaktan aklımızdan bile geçmemiştir. Eğer darbe meraklısı bir grup varsa, o girişime karşı ilk önce mücadele verecek bir kadro varsa o da ben ve arkadaşlarımızdır. Biz abdestimizden eminiz. AKP iktidarını sandıklarla uzaklaştıracağız.

GÜNDEMİ DEĞİŞTİRME ÇABASI

Sayın Başbakan’ın iddiaları yaşadığımız copu, gazı, bir hanımefendinin tekmelenmesini örtme çabasıdır. Gündemi bizim üzerimizden değiştirmek istemiştir, baltayı taşa vurmuştur.

KILIÇDAROĞLU'NUN "DARBE AÇIKLAMASININ" ARKASINDAYIZ

Sayın genel başkanımız net bir açıklama kullanmıştır, tüm partililer bu açıklamanın arkasındadır. Darbeyi savunanlar darbeden beslenenlerdir
Bir AKP’linin biber gazına maruz kaldığını gördünüz mü? Nasıl mağdur bunlar?
Yaşananlar AKP’nin kendi devletini kurma çabasıdır.SÖYLEDİĞİM SÖZLERİN ARKASINDAYIM

28 Ekim’de söylediğim sözlerimin sonuna kadar arkasındayım. Orada bulunan, biz barikatları aşarken, coplanırken kılını kıpırtdatmayan 29 Ekim törenlerini halksızlaştırmaya çalışan devlet erkanınadır. Devlet sıktığı gazın, vurduğu copun arkasında duranı biliyor mu bunun cevabını versin.

MUHATABI YANLIŞ GÖRÜLDÜ

(“Sizin koruyamadığınız Cumhuriyet’i biz savunuyoruz” sözlerini söylediniz mi İstifa konusu doğru mu? sorusu üzerine) Ben sözlerimin arkasındayım. Sözlerimde yanlışlık yok. Sözlerimin muhatabı yanlış görüldü. Ben de o resmi görsem, ben de dışardan sözlerimi askere yönelik algılardım ama bir yanlışlık var, o yanlışlığı düzeltme çabasındayız. Muhattap yanlışlığı var. Askeri de dışarıda tutuyor değilim ama sözlerim devlet erkanınaydı.

İSTİFA EDECEK Mİ?

İstifa haberleri yayınlandığı zaman asparagastır. İstifa konusuyla ilgili kimseyle görüşmem olmadı. Ne genel başkanla ne bir parti yöneticisiyle... Birileri tarafından ortaya sürüldü bu sözler.

PARTİ VE ÖRGÜTLE SORUN YOK

İstanbul İl Başkanlığı önemli bir konudur. Parti içinde ve dışında spekülasyonlar olabilir. Özel bir görüş belirtmek doğru olmaz. Örgütümüzle partimizle hiçbir sorunumuz yoktur. Sorunumuz AKP iktidarınladır.

SÖZLERİN MUHATABI ÇARPITILDI

İfadeler çarpıtıldı demiyorum. Sözlerin muhatabı çarpıtıldı diyorum. Bir insan 20 yıllık siyasi mücadelesini 1 saatte değiştirmez. Bu durumda benim için de örgüt için de aynı şey geçerlidir. Bu yakıştırmaya çalışılan şeyin üzerimize yakışmadığı aşikardır. 

Bu haber toplam 1712 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri