Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Sayan'dan Şok Liste Açıklaması

02.05.2011 09:57
CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun 1 Mayıs mesajına tepki gösteren CHP'li Sayan, partinin aday listelerinin 'babalar' tarafından hazırlandığını ifade etti.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutlayarak emeğin gerçek karşılığının CHP iktidarında alınacağını savundu.

Bu mesaja, parti içinden tepki geldi. Eski Merkez Yönetim Kurulu (MYK) üyesi Savcı Sayan, 'emekten' bahseden Kılıçdaroğlu'nun parti emekçilerini bir gecede yok ettiğini söyledi.

Mehmet Haberal'ın 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in telkiniyle CHP listesine konulduğu iddiasına atıfta bulunan Sayan, partinin aday listelerinin 'babalar' tarafından hazırlandığını ifade etti.

Zaman'a konuşan Sayan, "Fabrikada çalışan işçilerin bir sabah kapı dışı edilmesi gibi CHP'nin emekçileri de Kılıçdaroğlu tarafından partiden uzaklaştırıldı. Ne yazık ki partinin emekçilerine köle muamelesi yapıldı. 1 Mayıs'ta işçilere umut dağıtan Kılıçdaroğlu, partinin emekçilerini yok etti. Eğer Kılıçdaroğlu'nun emeğe saygısı buysa işçilerin, emekçilerin vay haline." dedi. 

Bu haber toplam 1542 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri