Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Tanal'dan Bank Asya şovu!

07.02.2015 01:49
CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal canlı yayında Bank Asya sorusuna cevap olarak çorabını çıkartıp ayaklarını kameralara gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Şanlıurfa’da yerel bir televizyonun canlı yayınına katıldı. Bank Asya’da hesap açtırmasına ilişkin yöneltilen soru üzerine çorabını çıkartan Tanal ayağını göstererek herkesi şaşırttı.

Aslen Şanlıurfalı olan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, memleketindeki temasları kapsamında dün Bank Asya’ya giderek hesap açtırdı. Bank Asya’ya el konulmasına tepki için hesap açtığını belirten Tanal, TBMM’ye de milletvekili maaşının açtırdığı hesaba yatırılması için başvuracağını söyledi. Bu olayın ardından CHP’li Tanal bugün yerel Edessa Tv’de yayınlanan bir canlı yayın programına katıldı. Gündeme ilişkin soruları yanıtlayan Tanal, Bank Asya’ya destek vermesine ilişkin yöneltilen soruya ilginç bir yöntemle cevap verdi.

Sorunun ardından sol ayağını kaldıran ve çorabını çıkarak kameralara gösteren Tanal, herkesi şaşırtan bu davranışını şöyle açıkladı:

"Balyoz davasında mahkeme önüne 3 metre yüksekliğinde barikatlar kurulduğu için kimseyi duruşmaya almıyorlardı. Ben o barikatlardan atlarken, sol ayağım kırıldı. Bu ayağımda 10 tane platin vardı. Ben izleyicilerimden özür diliyorum. Bilemiyorum nasıl gösterebilirim şu ayağımda L tipi olarak 10 tane parçalı platin takıldı. Topuğumda çökme vardı. Ayağım kısalıyordu. Kemik tozlarıyla bunun altı beslendi. Şimdi güçlükle ayakta yürüyorum. O dönemin kumpas mahkemesi yine bu iktidarın atadıkları yargıçlardı. Yargıyı bir siyasi sopa olarak kullanıyorlardı. Adaletin tecellisi için değildi. O dönemde bu yaşananlara karşı çıkıyordum. Bizi duruşmaya almıyorlardı. O dönemde bu havuz medyası bana diyorlardı ki bu Mahmut Tanal, militan milletvekilidir diyorlardı. Bu Tanal Ergenekoncudur, bu Mahmut Tanal Balyozucu milletvekili diyorlardı. Ben ne Ergenekon’uyum, ne de Balyozcuyum. KCK Diyarbakır duruşmasına gittim. 80 polis ana avrat ne küfürler vardıysa hepsini sıraladı ve o dönemde beni KCK’lı yaptılar. Bugün de haksız ve hukuksuz şekilde mağdur edildiği için Bank Asya’ya destek veriyorum."

 

Bu haber 2,649 kez okundu.

Bu haber toplam 2214 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri