Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li üyelerin ezan cami rahatsızlığı!

08.01.2014 23:55
Beylikdüzü Belediye Meclisi'ne pazartesi günü cami ve ezan tartışması damgasını vurdu.

CHP'li üye Halil Akpınar'ın 2014 ilk meclisinde verdiğibeyanlardan sonra, aralık ayı meclisinde CHP'li Taşkın Ofluoğlu'nun konuşmasıda sosyal medyaya servis edildi.

Büyükçekmece'de okunan ezanın Bandırma'dan duyulduğunu söyleyen Ofluoğlu, "Ezanı duyamayan. Alsın bir ezan kasetievinde otursun dinlesin" demişti.

Beylikdüzü Belediyesi 2014'ün ilk meclis toplantısını gergin geçirdi. Pazartesi günü mecliste, CHP'li Halil Akpınar'ın Adnan Kahveci, Cumhuriyet ve Barış mahallelerinde 3 arsanın, plan tadilatı yapılarak dini tesis yerine park olmasının gündemealınmasını talep etmesi AK Partili ve MHP'li meclis üyeleri tarafından ret edilmişti.

Akpınar'ın şiddetle dini tasis alanlarına karşı çıkması, aralık ayında da CHP'li Taşkın Ofluoğlu'nun yaptığı açıklamalarıtekrar gündeme getirdi. Ofluoğlu, "Bırakınız, insanlar ibadetlerini evlerinde de yapabilirler. Burada ki bütün nüfusu camilere doldurmamız mümkün değildir. Bırakınız dini tesis alanı ekendi ölçeğinde kalsın. Yaşlı babaannelerinçocuklarını evlerinden alıp, oturduğu parklardan söz ediyorum. Bunlara mahalle aralarında gerçekten ihtiyaçduyuluyor" demişti.

EZANI KASETTEN DİNLESİNLER

Ofluoğlu'nun ezandan rahatsız olduğunu gösteren ifadeleri ise mecliste kısa süreli tepkilere neden olmuştu. Ofluoğlu,"Ezanı duymuyorum. Alsın bir ezan kaseti evinde otursun dinlesin. Ama bugün Türkiye'de nerede oturursanız oturun en az beş tane camide ezan sesini duyacak hale geldik. Çekmece de okunan ezan Bandırma da duyuluyor. Başka dini tesis alanı var o bölgede yapmak istiyorsanız onları değerlendirin" şeklinde konuşmuştu.

MECLİS ÜYESİNİN ARAZİSİ Mİ?

CHP'li meclis üyelerinin dini tesis alanlarına bu denli tepki göstermesi ise, bazı iddialara yol açtı. ‘Beylikdüzü Gerçekler' adlı twitter kullanıcısının, "CHP'li Beylikdüzü Belediye Meclis Üyesi H. İbrahim Akpınar'ın saydığı 3 mahalleden 1'i olan Adnan Kahveci Mh. 465 ada 2 parsel, CHP'li belediye meclis üyesinin... Yakında açıklıyoruz. Dinitesis değiştirip yeşil alanla ne yapmak istiyor?" şeklindeki ifadeleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı. Kamuoyu ise konu ile ilgili CHP Belediye Meclis Üyelerinden açıklama bekliyor.

Yörüngehaber

Bu haber toplam 2322 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri