Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekil Erdoğan'ı kendi sözüyle vurdu!

01.10.2012 13:58
CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, düzenlediği basın toplantısında AK Parti'nin dün yapılan kongresini, ''ucube'' olarak nitelendirdi.

Özkes, AK Parti'nin kongresinde, ''demokrasi olmadığını, Nihat Doğan'ın konserinin, AK Parti'nin kongresinden daha demokrat'' olduğunu savundu.

BU KONGRE DEMOKRATİK OLAMAZ

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan başka kongrede kimsenin konuşmadığını, bazı gazetelerin kurultaya alınmadığını ifade eden Özkes, ''Böyle bir kongreye demokratik demek nasıl mümkün olur, anlamakta güçlük çekiyorum. Tabiri caizse ucube bir kongreydi. Kurtulan Numan ve Canan Osman'lardan medet uman bir iktidar var'' dedi.

Özkes, Erdoğan'ın, vatandaşların dini duygularını istismar etmekte sınır tanımadığını, ülkenin karşı karşıya olduğu iç ve dış sorunları kamuoyundan uzak tutmak için her zamanki gibi din, iman, cami, Kuran'ı istismar ettiğini ileri sürdü.

BAŞBAKAN ALLAH'TAN KORK!

Erdoğan'ın, camilerin ahır yapıldığını iddia ettiğini ifade eden Özkes, ''Sayın Başbakan, hangi cami, hangi yazılı emirle, hangi tarihte ahıra çevrildi madem açıkça söylemiyorsun o halde Allah'tan kork. Gerçek dışı bir yaftayı diline pelesenk etme. Cami restorasyonlarındaki yolsuzlukların, ranta dönüştürülen cami arsalarının, kendi milletvekili ve parti mensuplarınca parsellenen camilere ait işyerlerinin hesabını veremeyen Başbakan, cami kahramanlığına soyunmasın. Camileri ve cenaze namazlarını istismar ederek, camilere kendisinden daha fazla zarar veren bir kimsenin olup olmadığını Sayın Başbakan'a, Allah rızası için öneriyorum'' diye konuştu. 

Bu haber toplam 2678 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri