Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekil Tanrısını buldu: Baykal

21.02.2013 02:35
CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, ulus devletin tek sigortası olarak gördüğü Deniz Baykal için, “O siyasetin bir tanrısıdır. Allah uzun ömür versin ki güvencemiz olsun” dedi.

 

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, yanından hiç ayrılmadığı partisinin bir önceki Genel Başkanı Deniz Baykal için ilginç açıklamalarda bulundu. 
 
Antalya Ekspres gazetesinden Ali Buldu'ya konuşan Sapan, yaptığı birbirinden ilginç açıklamalarla şaşkınlık yarattı. Sapan, Baykal için “Tanrı” benzetmesi yaparak, “Şu an Türkiye’de aktif siyasetin içindeki tek büyük lider, kesinlikle Baykal’dan başkası değildir. Ona Allah uzun ömür versin, tek çare kesinlikle Baykal’dır. Türkiye Cumhuriyeti’nde Atatürk’ten sonraki ulus devlet, laik devlet anlamındaki bir siyasal tanrısıdır.” dedi.
 
Çantasını gururla taşırım!
 
Son dönemde CHP Grubunda Deniz Baykal’ın yaptığı konuşmayı kasete alıp medya mensuplarına dağıtmasıyla adı tartışma konusu olan Yıldıray Sapan, Türkiye’de kapı kapı dolaştıklarını ve halkın derdini dinlediklerini söyleyerek, “Herkes Baykal’a adeta tapıyor” dedi. Baykal’ın çantasını taşımasıyla “çantacı” yakıştırması da yapılan Sapan, “Ben onu babamdan öte seviyorum. Değil çantası her şeyini taşır, saygıda kusur etmem” diye konuştu.
 
 

Bu haber toplam 2382 defa okunmuştur
Yandaş ve Candaş Haberler
Onur
Siyasi haberlerin başlık ve içeriklerini giren kim bilmiyorum ama, tarafsız haber anlayışınız olmadığı kesin.
21 Şubat 2013 Perşembe 13:52
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri