Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Vekil Yine Şov Yaptı!

22.11.2013 01:22
CHP'li vekil Dilek Akagün Yılmaz AK Partili Sadık Yakut'un açıklamalarını protesto etmek için Meclis'te pankartlı eylem yaptı.

CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Meclis Genel Kurulu'nda açtığı pankart ile Meclis Başkanvekili Sadık Yakut'un, "kız ve erkek öğrencilerin birlikte eğitim yaptırılmasını büyük bir yanlışlık olarak değerlendiriyorum" sözlerine tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Güldal Mumcu başkanlığında toplandı. Genel Kurul'da yerinden söz alarak konuşan CHP'li milletvekilleri Yakut'un sözlerini eleştirdi.
Yakut'un sözlerine tepki gösteren CHP'li Yılmaz, "Meclis Başkan Vekili Sadık Yakut, Çocuk Hakları Toplantısı'nda kız ve erkek öğrencilerin karma öğretimine gelecek dönem son vereceklerini söylemiştir. Yine, kız ve erkeklerin ayrı binalardaki yurtları yerleşke olarak dahi ayrılmıştır. Öğrenci evlerine baskınlar yapılmakta, özel hayata müdahale edilmektedir. BDDK ve Diyanet İşleri birlikte toplantı yapmışlar, bankacılık sisteminin artık fetvalarda yürütüleceğine karar vermişlerdir. AKP maskesini indirmiştir. Ilımlı İslam'ı aşarak radikal şeriat devletine doğru gitmektedir. Buna Türk milletinin laik, çağdaş, demokratik düzenini savunan milletvekilleri olarak ve Türk halkının da izin vermeyeceğini buradan ilan etmek istiyorum" diyerek elindeki pankartı açtı.HABERVAKTİM

Bu haber toplam 1374 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri