Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Vekil'den AKP'ye şaşırtan övgü

05.11.2013 12:43
CHP'li Atilla Kart alışılmışın dışında bir davranışta bulunarak AK Parti'yi övdü. Kart son dönemlerde yapılan projelerin önemi üzerine konuştu.

Yıllardır Ak Parti'ye yönelik eleştirileri ile gündeme gelen Chp'li Atilla Kart, duble yol tercihinin ve hızlı trenin çok önemli olduğunu ifade etti. Kart, "Konya milletvekili olarak Konya -Ankara hızlı treni nedeniyle bunu daha yakından yaşıyor ve görüyorum" diye konuştu.

"GURUR DUYDUM"

Asrın projesi olrak nitelendirilen Marmaray'la ilgili de bir değerlendirmede bulunan Kart "O projenin hayata geçmesinden, bir Türkiye Cumhuriyeti yurttaşı olarak gurur duydum, heyecanlandım. Bu fevkalede bir şey" dedi.


 

"BU PROJELER ÇOĞALTILMALI"

Bu tarz projelerin çoğaltılması gerektiğinİ belirten Chp'li vekil sözlerine şöyle devam etti: "Marmaray'la ilgili Abdülmecit'ten söz edelim, Abdülhamit'ten de söz edelim. Ancak orada 57. hükümetin Bakanlar Kurulu kararı var, Japonya ile anlaşma var. Onlardan da söz edilmesi gerekiyordu. Bu projeleri daha da çoğaltmamız gerekiyor. Marmaray bu yönüyle sembolik ve teknolojik niteliği olan bir gurur abidesidir. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."


rotahaber

Bu haber toplam 1672 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri