Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekilden kadın gazeteciye ağır küfür iddiası

02.05.2015 13:20
CHP'li Aykut Erdoğdu, 1 Mayıs'ta Taksim'de yaşananlarla ilgili kendisini arayan Beyaz Tv Program Müdürü Müge Dilek'e ağır hakaretlerde bulundu...

CHP Milletvekili Mahmut Tanal ve Aykut Erdoğdu, Beyaz Tv Program Müdürü Müge Dilek'e ağır hakaretlerde bulundu. Bu haberi canlı yayında alan yorumcu Rasim Ozan Kütahyalı ise canlı yayında çılgına döndü. Canlı yayında CHP'li Tanal'a seslenen Rasim Ozan Kütahyalı "Seni arayan bir bayana küfür edecek kadar zavallı küçük bir adamsan, sana adam denmez" dedi. Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği Başkanı Güçer ise, "Kendisini canlı yayına bağlamak isteyen bir meslektaşımıza ağır hakaretler ve küfürler eden CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu kınıyoruz" dedi. 

Beyaz Tv ekranlarında yayınlanan Dinamit programına telefonla bağlanan CHP Milletvekili Mahmut Tanal, önce Rasim Ozan Kütahyalı'ya ağır sözlerle yüklendi, ardından da küfür etti.

Mahmut Tanal: Beyaz TV muhabirine küfür etmedim

Tanal'ın küfür ettiğini duyan Rasim Ozan Kütahyalı ise canlı yayında adeta çılgına döndü. Kütahyalı ve Tanal'ın canlı yayın kavgası ise hiç kuşkusuz geceye damgasını vurdu.Rasim Ozan Kütahyalı, canlı yayına telefonla katılan CHP'li Mahmut Tanal'a oldukça sert tepki gösterirken, şu ifadeleri kullandı:

"CHP TABANI SENDEN NEFRET EDİYOR"

"Sen paralel yapının bir mensubusun. CHP tabanı da senden nefret ediyor. Atatürkçüler de senden nefret ediyor. Sen bütün Atatürkçüleri içeri atan adamları savunuyorsun. Sen yalan söylüyorsun."

"TERÖR ÖRGÜTÜNÜ SAVUNUYORSUN"

"Mahmut Talan sen o subaylara sordun mu? O kürt insanlara sordun mu? Kaç tane Kürt aydınını içeri attılar? Plastik kelepçeyle içeri attılar. Kaç insanı mağdur ettiler sen biliyor musun? Binlerce insanı mağdur ettiler. Sen binlerce insanı mağdur etmiş bir terör örgütü savunuyorsun. Sen hiç bir şekilde insan haklarını savunmuyorsun. Sen bir terör örgütünü, binlerce Atatürkçüyü içeri atmış terör örgütünü savunuyorsun."

"PARALEL YAPI BOYNUNA YULAR BAĞLAMIŞ"

"CHP'yi madara ettiniz. Aykut Erdoğdu polis arabasını taşlıyor. Aykut Erdoğdu cam çerçeve indiriyor. Bu terör savunucusunun tek yaptığı şey... Binlerce insanı mağdur etti. Kabul et senin boynuna yular bağlamışlar."

"İLHAN CİHANER SENİN İÇİN 'ADAM DEĞİL' DİYOR"

"İlhan Cihaner'e sor. İlhan Cihaner sana adam diyor mu? İlhan Cihaner sana adam değilsin diyor. İlhan Cihaner senin için ' adam değil ' diyor be. Sen kendi milletvekili arkadaşına sor. Seni yularından bağlamışlar. Sen karşı çıkamıyorsun. Pensilvanya sana talimat veriyor, sen uyguluyorsun."

AYKUT ERDOĞDU'DAN KÜFÜR

Bir diğer CHP'li milletvekili Aykut Erdoğdu'ya telefon bağlantısıyla ulaşmaya çalışan Beyaz Tv Program Müdürü Müge Dilek'in yüzüne "s ile başlayıp m ile biten küfürler" sarfeden Erdoğdu, programa bağlanmayarak hakaretlerini Twitter hesabından sürdürdü.

RTGD'den CHP'li Erdoğdu'ya kınama

Radyo ve Televizyon Gazetecileri Derneği (RTGD) Başkanı Deniz Güçer, CHP İstanbl Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu, "canlı yayına bağlamak isteyen meslektaşına ağır hakaret ve küfür ettiği" iddiasıyla kınadı.

Güçer, yazılı açıklamasında, Türkiye'de hangi kurumda çalışırsa çalışsın, tüm meslektaşlarının görevlerini büyük bir titizlikle sürdürmeye çalışan fikir emekçileri olduğunu vurguladı.1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladıkları dün, milletvekili Erdoğdu'nun, bir meslektaşlarına sergilediği tavrı eleştiren Güçer, "Kendisini canlı yayına bağlamak isteyen bir meslektaşımıza ağır hakaretler ve küfürler eden, karşısında bir kadın olduğunu da unutarak bir siyasiye asla ve asla yakışmayacak sözler ve tavırlar sergileyen CHP Milletvekili Aykut Erdoğdu'yu kınıyoruz" ifadesini kullandı. Güçer, açıklamasında şunları kaydetti:

"Kadına şiddeti tartıştığımız, önüne geçmek için TBMM'yi ve milletvekillerini göreve çağırdığımız böyle bir dönemde, Erdoğdu'nun 'sözlü şiddeti' partisine ve kendisine yakışmamıştır. RTGD'nin ilk kadın başkanı olarak, tüm yönetim kurulu üyelerim, dernek üyelerim ve tüm kadınlar adına kendisini tekrar kınıyor ve RTGD Yönetim Kurulu Üyesi Müge Dilek'ten özür dilemesi için çağrı yapıyorum."

 

 

 

Bu haber toplam 1320 defa okunmuştur
yandas medya
muhammed
ya siz bu kutahyali,nin allah birdir sozune bile inanmayin.nede olsa yandas medya yandas kalem. bu yandaslarin hepsini toplucan bir adam cikmaz.bunlar yalaya yalaya bu seviyeye geldiler.su yandas medya,ya bakin cocunlugu alkolik,tir.bunlarin.
02 Mayıs 2015 Cumartesi 18:08
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri