Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li vekilden mecliste ilginç protesto!

13.02.2013 12:51
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt 'saman yok, makarna var' diyerek mecliste ilginç bir protestoya imza attı

 

CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüthayvancıların sorunlarına dikkat çekmek için ilginç bir yöntem kullandı. Saman ithalatını ve fiyatlarını eleştiren Öğüt, Genel Kurul kürsüsünde makarna yiyen inek fotoğraflarını gösterdi.

 
CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt, ithal saman sorununa böyle dikkati çekti.
 
"İnsanlar hayvanlarına makarna yediriyor. Dağıttığınız makarnaları hayvanlarına yediriyorlar. Bu ülke tarım ülkesi ama hayvanlarına yedirecek saman yok."
 
Öğüt, seçim bölgesinde insanların hayvanlarına yedirecek saman bulamadığını anlattı; tarım bakanı'nı göreve çağırdı.
 
"Neden yediriyorsunuz diye sordum makarnanın tonu 700 lira samanın tonu 1100 lira dediler. Saman yok aradım yetkilileri gelirse göndereceğiz diyorlar. Hayvanlar açlıktan ahırda bağırıyor artık.." 
 
MAKARNALARI BAKANA VERDİ
 
Öğüt yüksek saman fiyatları nedeniyle hayvanlara saman verdiklerini kaydettikten sonra beraberinde getirdiği bir poşet makarnayı Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz 'a verdi.
 
EN ÇARESİZ KENTİN MİLLETVEKİLİYİM
 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da kayısı üreticisinin sorunlarına dikkati çekti...
 
"Dünya kayısı başkenti Malatya'nın milletvekiliyim. Aynı zamanda dünyanın en çaresiz kentinin milletvekiliyim. Kayısıları sobada yakmak zorunda kalan bir kentin milletvekiliyim... Geçen sene 7 liraydı şimdi 2 lira..."
 
CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba da, yanında getirdiği bir kutu kayısıyı göstererek, kayısının Malatya çiftçisine maliyetinin 2.5-3 TL olduğunu, ancak 2 TL’ye satıldığını söyledi.
 
Ağbaba’nın konuşmasının ardından oturumu yöneten TBMM Başkanvekili Meral Akşener, Ağbaba’dan kayısıları istedi. Akşener kayısıları, başkanlık divanında çalışanlar ve stenograflara vereceğini söyledi.
 
Bu haber toplam 2362 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri