Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Yıldıray Sapan'dan Sümeyye Erdoğan için çirkin tweet

13.07.2013 14:10
CHP Antalya milletvekili Yıldıray Sapan Twitter üzerinden palalı saldırganla ilgili çirkin bir benzetmede bulundu. Sapan Twitter'da "Biri cikip sumeyye'nin kicina palayla vursa ne olurdu acaba?" diye yazınca ortalık karıştı.

CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan, palalı saldırganın serbest bırakılmasını eleştireyim derken Başbakan Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'la ilgili edepsiz bir twit attı.

Gezi Parkı eylemcilerine palayla saldıran ve kamuoyunda 'Palalı saldırgan' olarak anılan Sabri Çelebi'nin mahkemece serbest bırakılması ve ardından Fas'a gitmesi eleştirilere neden olmuştu.

Karara tepki gösteren CHP Antalya Milletvekili Yıldıray Sapan da kararı Twitter hesabından eleştirirken ''Biri cikip sumeyye'nin kicina palayla vursa ne olurdu acaba?'' diye yazması takipçilerinin bile tepkisini çekti.

Gece saatlerinde bu twiti atan Sapan, gelen tepkiler sonrası twitini kaldırdı.

BAYKAL'I DA TANRI İLAN ETMİŞTİ

Sapan, ulus devletin tek sigortası olarak gördüğü Deniz Baykal için, "O siyasetin bir tanrısıdır. Allah uzun ömür versin ki güvencemiz olsun" sözleriyle de tepki çekmişti.

"Herkes Baykal'a adeta tapıyor" diyen ve Baykal'ın çantasını taşımasıyla "çantacı" yakıştırması da yapılan Sapan, "Ben onu babamdan öte seviyorum. Değil çantası her şeyini taşır, saygıda kusur etmem" diye konuşmuştu.

iŞTE KALDIRILAN O TWET VE GELEN TEPKİLERDaha f

Bu haber toplam 5508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri