Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'li Yılmaz: Sınır ötesi operasyon Türkiye'nin hakkı

26.04.2016 11:50
CHP Genel Başkan Yardımcısı Öztürk Yılmaz Kilis'e atılan roketlere ilişkin "Sınır ötesi operasyon Türkiye'nin hakkı" dedi.

CHP Dış Politikadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Öztürk YılmazKilis’e atılan IŞİD roketlerinin Türkiye’ye yönelik bir saldırı olduğunu ifade ederek Suriye'ye girilmesi gerektiğini söyledi.

"SINIR ÖTESİ OPERASYON TÜRKİYE'NİN HAKKI"

Yılmaz, “Bir kent sürekli roketle vuruluyorsa bu bir saldırıdır. Angajmana gerek yok. Sen devletsin ve toprağın saldırı altında, gerekli önemli almalısın. Sınır ötesi operasyon dahil her türlü tedbiri almak da Türkiye’nin meşru hakkı” ifadelerini kullandı.

CHP'li Yılmaz: Sınır ötesi operasyon Türkiye'nin hakkı

"BU BİR SALDIRI"

Hürriyet’ten Rifat Başaran’a konuşan Öztürk Yılmaz, sözlerinin devamında şu ifadeleri kullandı;

"Türkiye, bir terör örgütünün saldırısı altında. Ancak bunun adı konmamış. Bu, sadece IŞİD bölgesinden atılan Katyuşa roketi olarak görülüyor. Hükümetin bunu Türkiye’ye yönelik saldırı olarak gördüğünü açıklaması lazım. Olayın özü de bu. Bu net bir şekilde ortaya konunca tedbirlerin de süratli bir şekilde alınması gerekir. Bu Türkiye’nin güvenliğine yönelik dış kaynaklı bir saldırıdır ve bu saldırıyı IŞİD’in yaptığını anlıyoruz. Bir kent sürekli roketle vuruluyorsa bu bir saldırıdır. Angajmana gerek yok. Sen devletsin ve toprağın saldırı altında, gerekli önemli almalısın. Sınır ötesi operasyon dahil her türlü tedbiri almak da Türkiye’nin meşru hakkı. 100 bin insan sürekli başımıza bir havan düşer mi korkusu ile yaşayamaz.”

Bu haber toplam 1342 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri