Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler 9 Temmuz'da istifa edebilir!

04.07.2011 11:25
Emrehan Halıcı: "Toplu istifa edelim, Genel Başkan'ın elini rahatlatalım"

Kemal Kılıçdaroğlu'nun başkanlığında 29 Haziran’da toplanan CHP MYK toplantısında, Genel Başkan Yardımcısı Emrahan Halıcı’dan sürpriz bir öneri geldi.

Partinin Saymanı Hurşit Güneş’in bazı uygulama ve kararlarından duyduğu rahatsızlığı dile getiren Halıcı, “Benim düşünceme göre parti içinde yeniden değerlendirme yapılmalı. Bazı arkadaşlarımızın görev ve sorumlulukları yeniden belirlenmeli. Genel Başkan’ın bu olumsuzlukları gidermesi için elini güçlendirelim ve istifa edelim” dedi.

Habertürk'ün haberine göre, bazı MYK üyeleri öneriye, parti içi muhalefetin kurultay için imza toplamaya başladığı bir dönemde böyle bir hamlenin yanlış anlaşılacağı ve Genel Başkan’ı zor durumda bırakacağı gerekçesiyle karşı çıktı.

Halıcı’yı destekleyen bazı üyeler ise, istifanın zamanlamasının iyi ayarlanması şartını getirerek, “İstifa edeceksek toplu yapalım. Ama PM’nin toplanacağı 9 Temmuz Cumartesi sabahı yapalım” önerisinde bulundular.

Tartışmaların ardından bir karar alınmadı. Ancak istifa etmek isteyenlerin 9 Temmuz’a kadar beklemesi eğilimi oluştu. İstifa etmek isteyenler 9 Temmuz sabahı kararını bildirecek. Böylece cebinde istifalarla PM toplantısına girecek olan Kılıçdaroğlu, vitrinde istediği değişiklikleri rahat yapabilecek.

İMZACILAR BUGÜN ÇAĞRI YAPACAK
Parti yönetiminde vitrin değişikliği için bu gelişmeler yaşanırken, kurultay için imza toplayan parti içi muhalefetin ise bugün bir açıklama yaparak Kılıçdaroğlu’na, “Biz imzaları topladık, ancak biz toplamadan kurultayı siz toplayın” çağrısını yapacağı öğrenildi.

Bu haber toplam 1934 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri