Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler AK Partililere biber gazı sıktı!

15.11.2012 18:10
TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda İçişleri Bakanlığı bütçesi ele alınmadan hemen önce olaylar oldu.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İçişleri Bakanlığı'nın 2013 yılı bütçesinin görüşmeleri, biber gazlı protestoyla başladı. CHP'li milletvekilleri, komisyon toplantısı başlamadan önce beraberlerinde getirdikleri biber gazları, gaz maskeleri, acı biber ve limonlarla yerlerini aldılar.

CHP Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu salonda üzerine 'biber gazı' yazdığı deodorantı sıktı. Milletvekilleri arasında arbede çıktı.Biber gazı görünümlü deodorant salonda bulunan milletvekilleri ve gazeteciler arasında kısa süreli panik yarattı.

121115_bibergazs.hmedium.jpg

CHP İstanbul Milletvekili Süleyman Çelebi ve CHP İzmir Milletvekili Musa Çam ''Öğrencinin, öğretmenin, işçinin, memurun, emekçinin, emeklinin resmi içeceği: biber gazı. Limonlu tüketiniz'' yazılı dövizler açtılar.

esh7745_7.jpg

CHP'LİLER GAZ MASKESİ TAKTI

Bu sırada bazı CHP'li milletvekilleri, gaz maskesi takan diğer milletvekillerine doğru ellerindeki biber gazlarını sıktı. Gazdan, maske takmayan milletvekilleri ve gazeteciler etkilendi.

Salonun camları açılırken, içerde bulunanların öksürmesi devam etti. CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da Başkanlık Divanı kürsüsüne doğru biber gazı sıktı.

SIKMAYIN ALERJİM VAR

Bazı AK Parti'li milletvekilleri de CHP'ye ''Çocuğu geçtiniz'' diyerek, tepki gösterdi. AK Parti Ağrı Milletvekili Ekrem Çelebi de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda Ulus'ta meydana gelen olaylarda, burnu kırılan Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı'nın fotoğrafını göstererek, ''Burada bütçe görüşülüyor, biber gazının yeri değil'' dedi.

Bütçe görüşmeleri için daha sonra İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, komisyona geldi. Şahin, salonda tek tek milletvekilleriyle tokalaştı. Bu sırada, CHP İstanbul Milletvekili Çelebi, kendisiyle tokalaşan Şahin'e, ''Sizin gazınızdan etkilenmemek için tedbirimizi aldık'' diye karşılık verdi.

AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, rahatsız olduğunu belirterek, ''Sıkmayın, alerjim var'' diye tepki gösterdi. Aslanoğlu, elindeki gazı ayağa kalkarak yeniden sıktı.

Şahin, daha sonra bütçesinin sunumuna başladı. 

Bu haber toplam 3794 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri