Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler bile bir an gözlerine inanamadı!

25.05.2013 16:24
İzmir’in Torbalı İlçesi’nde belediye binasının yenilenen tabelası görenleri şaşırttı..
  • Yeni tabelaya T.C . ibaresinin konulmaması büyük tepki çekti. 
  • Vatandaşlar ellerinde bayraklarla meydana inince CHP ’li belediye düzeltme yaptı.
 
CHP’li Torbalı Belediyesi , belirlediği yeni logosunun kullanılacağı tabelasını astırdı. Yeni tabelada T.C. ibaresinin olmadığını gören vatandaşlar tepki gösterdi. CHP içinden yükselen sesler üzerine belediye yetkilileri tabelanın değişiminden haberlerinin olmadığını iddia etti. Ellerine Türk bayrakları alan çok sayıda vatandaş belediye önünde toplandı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar ve belediye yetkilileri arasında tabela değişimi sırasında çok sert tartışmalar yaşandı. Olayı duyan vatandaşlar belediye binası önünde toplanıp, eyleme destek verdi. 
 
İşçi Partisi İlçe Başkanı Muzaffer Yıldırımer yaptığı açıklamada, “T.C. ibaresi tekrar yerine takılıncaya kadar oturma eylemi yapacağız. CHP’li belediyenin bu yaptığını, Türkiye Cumhuriyeti adına bir hakaret olarak kabul ediyoruz" dedi. Tabela asıldığı sırada olay yerinde bulunan Torbalı Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Ergün de T.C. ibaresinin kaldırılmasına tepki gösterdi. T.C. ibaresi olmayan bir belediyenin düşünülemeyeceğini belirten Ergün, “Bunu hiç kimse kabul etmez, bunu hiç kimse içine sindiremez. Bu vatan kolay kurulmadı ve kolaylıkla teslim edilmeyecektir" dedi. 
 
T.C.'siz olarak asılan tabela
 
Artan tepkiler sonrasında, belediye personeli, T.C. ibaresinin kaldırıldığı tabelayı kapatacak şekilde Türk bayrağı astı. Gittikçe büyüyen tepkiler karşısında, geri adım atan belediye, yeni tabelanın üzerine T.C. harfleri yapıştırdı.
 
TABELAYI TAMAMLADILAR
 
İzmir’in Torbalı İlçesi’nde belediye binasının yenilenen tabelasına T.C. ibaresinin konulmamasının büyük tepki çekmesi üzerine geri adım atan belediye  tabeladaki değişiklikleri tamamladı. Kabartma T.C. harfleri eklenen tabelanın üst kısmına da belediyenin yeni logosu yerleştirildi.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Daha sonra T.C. eklenen tabela
 
 
BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI
 
Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur da bir açıklama yaparak T.C. ibaresinin kaldırılmasının söz konusu olmadığını, durumun bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını belirtti. Uygur, belediyesinin bugüne kadar gerek Türkiye Cumhuriyeti gerek Atatürk ve ilkeleri gerekse de Türk bayrağı konusunda son derece hassas olduğunu dile getirdi.
 
DHA
Bu haber toplam 3416 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri