Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler de açlık grevine başladı

02.11.2012 02:20
Bugün akşam saatlerinde 15 gazetecinin başlattığı açlık grevi eylemine CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri Olgun Çelik ile Mehmet Aslan da katıldı.
Çelik, 'Amacımız hem hükümetin hem de açlık grevi yapan tutukluların bu eylemin sonlandırılması için bir adım atmasını sağlamak' dedi.
 
Aralarında Oda TV Davası sanıklarından Ahmet Şık'ın da olduğu 15 gazeteci, perşembe gecesi saat 19.00'da açlık grevi eylemi başlattı. Beyoğlu İstiklal Caddesi'ndeki Galatasaray Lisesi önünde buluşan gazeteciler, cezaevlerinde süren açlık grevi eylemine çözüm bulunmasını talep etti.
 
Gazeteciler, 'Hükümet kimse ölmeden bu soruna çözüm bulsun' ifadesini kullandı. Bu arada dikkat çekeci bir gelişme de yaşandı. CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyeleri Olgun Çelik ile Mehmet Aslan'ın da eyleme katıldığı görüldü. Her iki CHP'li de saat 19.00'da başlayan ve cuma günü saat 19.00'da bitecek olan eyleme destek verdi. Çelik ve Aslan açlık grevine başladı.
 
Eyleme neden katıldığını www.gercekgundem.com 'a anlatan Olgun Çelik, şöyle konuştu: 'Cezaevlerinde süren açlık grevi eylemine AKP'nin çözüm bulmasını istiyoruz. Eylemi yapan tutuklular da AKP Hükümeti'ne artık bir adım atlamalı ve kimse ölmeden bu eylemi sonlandıracak bir yol bulunmalı. Biz her iki tarafında adım atması için, gazetecilerle birlikte açlık grevi eylemine başladık. Eylemimiz 24 saat sürecek.
 
KAYNAK: gercekgundem.com 
Bu haber toplam 2732 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri