Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'liler Mısır’a gitti

10.09.2013 07:08
Mısır'daki darbecilerin daveti üzerine Mısır'a giden CHP heyeti, imkan olursa Mursi ile de görüşecek...

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Faruk Yardımcısı Loğoğlu veCHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk, Mısır hükümetinin davetlisi olarak Mısır'a gitti. Osman Korutürk, imkan olursa eski Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ile görüşeceklerini söyledi.

Mısır'a gitmek için Ankara'dan İstanbul'a gelen Loğoğlu ve KorutürkAtatürk Havalimanı VIP salonunda açıklama yaptı.

Mısır'a ve Mısır halkına Türkiye'nin ve Türk halkının sevgisini, dostluğunu, kardeşliğini, dayanışmasını ve iyi niyetini götürdüklerini belirten Loğoğlu, "Mesajımız CHP'nin her yerinde olduğu gibi demokrasi ve barış mesajıdır. Mısır'da kapsamlı görüşmelerimiz olacak. Hem hükümet yetkilileri hem de kanaat yetkilileri hem siyasi parti liderleri ile. Türkiye için gidiyoruz. İnşallah belirli bir süre ziyaret yapıp geri döneceğiz." dedi.

'İMKAN OLURSA MURSİ İLE GÖRÜŞECEĞİZ'

"Mısır'da ordu müdahalesiyle görevine son verilen eski CumhurbaşkanıMuhammed Mursi ile görüşecek misiniz?" şeklindeki soru üzerine Osman Korutürk, şu an böyle bir programlarının olmadığını, görüşme imkanlarının olması durumunda görüşeceklerini dile getirdi.

Mısır ile temasların durduğunu kaydeden Korutürk, “Mısır şu anda Ortadoğu’nun çok ciddi ve çok büyük bir ülkesi. Önümüzde birkaç yıl bu hükümet ile devam edecek gibi duruyor. Biz sadece hükümet ile ilgili değil, Mısır demokrasisiniz gelecekteki aktörleri olan bütün siyasi partiler ve bütün sivil toplum örgütleriyle görüşeceğiz. Onun için Mısır’la teması tamamen kesmek, oradaki bütün siyasi partilerin ve bütün sivil toplum örgütlerini dışlamak anlamına geliyor. Türkiye’nin böyle lüksü yok bu dönemde. Onları telafi etmeye gidiyoruz.” diye konuştu.
 YAZETE.COM

Bu haber toplam 1410 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri