Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'lilerden rezalet üstüne rezalet!

11.04.2016 12:50
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği sözler, Esenler Belediye Meclisi'ni karıştırdı.

Esenler Belediye Meclisi, Belediye faaliyet raporunu görüşmek üzere toplandı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkında söylediği çirkin sözleri kınamak üzere söz alan AK Parti’li Meclis Üyesi Çiğdem Öz’ün konuşmasının ardından söz alan CHP’li Yüksel Kılıç’ın, “Bu anlayıştaki arkadaşların ne yazık ki kafaları apış arasından çıkmıyor” sözleri meclis salonunu karıştırdı. 

MECLİS BAŞKANI’NA ‘ŞEREFSİZ’ DENDİ

CHP’li Meclis Üyelerinden faaliyet raporuna dair iki farklı kişinin konuşmak istemesi üzerine, Meclis Başkanı Murat Gülkıran, “Faaliyet raporunun görüşülmesine dair bir usul belirliyoruz. AK Parti’li 33 arkadaşımız var, hepsi 5 dakika konuşsa bitiremeyiz oturumu. Dolayısıyla, AK Parti’den grup adına bir kişi, CHP’den grup adına bir kişi konuşsun. 33 kişide bir kişi konuşuyorsa, 3 kişide bir kişinin konuşması tam adalettir” sözleri üzerine, izleyici sıralarından CHP Esenler İlçe Başkanlığı’nda görevli olduğunu öğrendiğimiz bir kadın Meclis Başkanı Gülkıran’a hitaben ‘Şerefsiz’ kelimesini kullandı. O kadına tepki ise AK Parti Esenler İlçe Başkan Yardımcıları Abdurrahman Bölük ve Bayram Akkaya’dan geldi. Yaşanan tartışma, diğer katılımcıların araya girmesiyle dindirildi. 

ÖZ: KILIÇDAROĞLU’NUN SÖZLERİ AHLAKDIŞI, ÇİRKİN, SEVİYESİZ.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındaki sözlerini kınamak amacıyla söz alan AK Parti’li Meclis Üyesi Çiğdem Öz, “CHP Genel Başkanı, bakanımızın şahsında Türk kadınlarını hedef alan, bir kadına, anneye karşı sarf ettiği son derece çirkin, kaba, seviyesiz, ahlak dışı olduğu kadar hiçbir din ve mezhep tarafından da onaylanmayacak derecede ruhsuz ve maneviyatsız, hiçbir ideolojinin benimsemeyeceği kadar derinlikten yoksun olan açıklamalarının ve hatta bu sözleri sarf ettikten sonra özür dilemek yerine bu milletin zekasıyla dalga geçmesini kınıyorum ve kişi kendinden bilir işi diyerek sözlerimi bitiriyorum” ifadelerini kullandı.

KILIÇ: BU ARKADAŞLARIMIZIN KAFALARI APIŞ ARALARINDAN ÇIKMIYOR

Öz’ün Kılıçdaroğlu’nu kınayan konuşmasının ardından söz alan CHP’li Yüksel Kılıç, Genel Başkanı’nı aratmayarak büyük bir skandala daha imza attı. Kılıç, “TBMM çatısı altında gelişmiş olayların buraya getirilmesini kınıyoruz. Kaldı ki ‘altına yatarım, önüne yatarım’ olayı Reza Zerrab için AK Parti hükümeti bakanı tarafından konuşulmuş bir sözdür ve anlamı bellidir. Ne yazık ki bu anlayıştaki arkadaşlarımızın kafaları apış aralarından bir türlü çıkmıyor” ifadelerini kullandı.Ne olduysa Kılıç’ın bu sözlerinin ardından oldu. O dakikaya kadar sakin geçen meclis oturumu bir anda karıştı. Kılıç’ın bir bayan meclis üyesine seviyesizce sarfettiği bu sözleri üzerine, Meclis oturumunun bitmek üzere olmasından dolayı meclis salonunun merdivenlerinden inen AK Parti Esenler İlçe Başkanı Gökhan Taran, bu ahlaksızlığa tepki göstererek, “Sözlerini geri al” dedi. Meclisteki AK Parti’li sıralardan meclis üyeleri ve izleyicilerden de Kılıç’a tepki yağdı. Bunun üzerine Meclis Başkanı Murat Gülkıran, güvenlik görevlilerinin salona çağrılması talebinde bulundu.


GÜLKIRAN: BÖYLE BİR ÜSLUP VE JARGON MAALESEF SİZ DE VAR YÜKSEL BEY.

Olayların yatışmasının ardından Meclis Başkanı Murat Gülkıran yaşananlarla ilgili olarak, “Bir hanımefendinin beyanı karşısında kendi şahsını bağlayacak ifadeleri karşısında genel başkanınızın yanlış ifadesi var ise buna dair beyanda bulunmanız gerekirken, edep dışı söylemlerinizden dolayı sizi esefle kınıyorum. Neticede muhatap olduğunuz insan bir hanım. Verdiğiniz cevap son derece yakışıksız. Ne size, ne meclise, ne de bu makama yakışmadı.

Meclisimizde defalarca şunu söyledik. Üslubumuza beyanlarımıza dikkat etmemiz lazım. Ben burada oturduğum yerden bir şeyler öğretircesine konuşmak istemiyorum ama zorunda kalırsak bunu da yapmamız icap eder. Meclis Başkanıyız ve üyeleriyiz. Bunu bir bey bile söylese o üslup size yakışmıyor ama maalesef böyle bir üslup ve jargon sizde var" dedi. 

GÖKÇEBAŞ: BU ANLAYIŞLA SİYASET YAPMA KÜLTÜRÜ, BİZDE SÖZ KONUSU OLAMAZ..

AK Parti grubu adına söz alan Grup Başkanvekili Osman Gökçebaş, “Ak parti olarak, bu meclis üyesinin sözlerini hatırlatmaktan dolayı ar eden bir düşüncenin temsilcisiyim. Bu kadar ayıp bu kadar bel altı bir sözü kişi ancak kendine yakıştırırsa söyleyebilir. Kendilerine yakıştırıyorlarsa bir şey diyemeyiz. Özür dilemeyecekse kendi karakterinden kaynaklanır. O dediği kelimelerle siyaset yapan kendi genel başkanlarıdır. Bizim bu anlayışla siyaset yapma kültürü söz konusu olamaz." ifadelerini kullandı. 
 

Bu haber toplam 1594 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri