Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Başörtü Açılımı Bakın Neye Takıldı!

20.03.2009 10:13
CHP çarşaf açılımı yapıp başörtülü hanımlara rozet takarken; CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi, sırf başörtülü fotoğraf verdi diye, paso almak için başvuran öğrenciyi geri çevirdi.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) çarşaf açılımı yaparak başörtülü hanımlara rozet takarken, CHP'li İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin bir uygulaması bu açılımların ne kadar samimi olduğunu bütün çıplaklığı ile gözler önüne serdi.

Vakit'in haberine göre, İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Konak'taki ESHOT Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü'ne paso almak için başvuran örtülü öğrenci Gülgün Burşuk, sırf başörtülü fotoğraf verdiği için paso alamadı.

Başörtülü fotoğrafı kabul etmeyeceklerini söyleyen ESHOT yetkilileri, öğrenci Burşuk'a başı açık şekilde çekilmiş fotoğrafını getirmesini söylediler.

Bu cevap karşısında Gülgün Burşuk şaşkına döndü. Yanında bulunan eşi Murat Burşuk devreye girerek uygulamaya tepki gösterdi.

Böyle bir uygulamanın mümkün olamayacağını, bunun adaletsizlik olduğunu söyleyen Murat Burşuk'a ESHOT yetkilileri, paso veremeyeceklerini belirttiler ve “İstiyorsanız dilekçe yazın, biz de yönetime ulaştırırız” diyerek çifti geri çevirdiler.

CHP, ÇİFTE STANDART UYGULUYOR

Mağdur öğrenci Gülgün Burşuk Vakit'e yaptığı açıklamada, sırf başörtülü olduğu için böyle bir muameleye uğramasının üzücü olduğunu ve gururunun çok kırıldığını söyledi. Gülgün Burşuk, “CHP çarşaf açılımı yapıyor ama ulaşım araçlarına binmek için almak istediğim öğrenci pasomdaki başörtülü fotoğrafıma bile tahammül edemiyor. Bu nasıl bir samimiyetsizliktir, bu nasıl bir açılımdır, anlamadım gitti. Açılım dedikleri bu muydu?” dedi.

Öğrenci Burşuk, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP çifte standart uyguluyor. CHP, öğrencilerin en temel hakkı olan indirimli şekilde ulaşım araçlarına binmesini neden başörtülü kişilere sunmaz? Bu uygulama ne kadar insafa sığar? Sayın Büyükşehir Belediye Başkanından izahat bekliyoruz” şeklinde konuştu.

ESHOT Ulaşım Kartları Şube Müdür Yardımcısı Vedat Şen sorularımızı cevaplandırmaktan kaçındı. (Vakit)
Bu haber toplam 1050 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri