Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Bayraktar'a gensoru planı bozuldu

06.12.2012 11:34
CHP'lilerin, Erdoğan Bayraktar'la ilgili gensoru planını, mimli müteahhidin kirli planı bozdu.

Türkiye gazetesinin haberine göre; CHP'nin, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında hazırladığı gensoru planı suya düştü.

Bayraktar'ın "TOKİ'yi 55-60 milyon lira zarara uğratmakla" suçladığı KC Group'un ortaklarından Tahir Erbarlas'ın, Fikirtepe'de başka bir soyadı ile imza topladığının ortaya çıkması. CHP'nin gensoru planını bozdu

GEN SORU VERECEKTİK, SİZİN YÜZÜNÜZDEN OLMADI

KC Group'un ortaklarından Erbarlas'ın yaptığı kurnazlığı deşifre eden iş adamı Yavuz Can'ı CHP'li Sinan Aygün arayarak Can'a tepki gösterdi. Can, kendisini arayan CHP Milletvekili Sinan Aygün'ün, "Bakan Bayraktar hakkında gensoru hazırlıyorduk. Siz bu kişinin Fikirtepe'de sahte soyisimle imza topladığını ve vatandaşları zor durumda bıraktığını açıklayınca gensoruyu geri çekmek zorunda kaldık" dediğini aktardı. Başka CHP'lilerden de benzer tepkiler aldığını kaydeden Can, bu tutumu anlamakta zorlandığını belirtti.

Yavuz Can "Tahir Erbarlas CHP'ye gitmiş, onlar da söylediklerini doğru kabul edip gensoru hazırlamış. Beni arayıp, 'Niye bozdun?' diye kızgınlıklarını ifade ettiler. Burada önemli olan şu ya da bu partinin oy menfaatleri değil, gerçeklerin söylenmesidir. Vatandaşın mağdur olmaması için bunları söylemeye devam edeceğim" dedi.

ÇANTACI MÜTEAHHİTLERE DÜZENLEME

Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm krizi yetkilileri harekete geçirdi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Hukuk Müşavirliği, 'çantacı müteahhitlerle' ilgili düzenleme hazırlıyor. 'Çantacı müteahhitler' sorunu da çözüldüğünde Fikirtepe'de dönüşümüm önündeki engeller büyük oranda kalkmış olacak. 

Bu haber toplam 48534 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri