Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Davutoğlu gensorusu Meclis'te tartışma yarattı

12.10.2012 20:35
Gensorunun gündeme alınmadığı Meclis Genel Kurulu'nda gergin anlar yaşandı

Genel Kurul'da yapılan müzakerelerin ardından önergenin gündeme alınması oylandı. MHP ve AK Parti'li milletvekillerinin oylarıyla Davutoğlu hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi. Davutoğlu, bu gelişmenin ardından Meclis'te yaptığı konuşmada CHP'yi sert bir dille eleştiririken CHP'li vekillerin cevap vermesi Genel Kurul'daki tansiyonu yükseltti.

HA ESAD HA KILIÇDAROĞLU

Davutoğlu, Kılıçdaroğlu'nu Esad'a benzettiği konuşmasında, "Şam'da Beşar Esad ne söylüyorsa Türkiye'de Kılıçdaroğlu aynı şeyi söylüyor. Esad bu sokaklarda yürüyenler teröristtir diyor Kılıçdaroğlu da burada aynısını söylüyor. Şam'da Esad diyor ki bunun sorumlusu Türkiye'dir diyor, burada da Kılıçdaroğlu aynısını söylüyor. Kendi ülkesini şikayet etmeye alışmış ve bunu politika olarak benimseniş olanlar bu ülkeye birşey vaad edemezler." dedi.

SÖZÜ KESİLİNCE HAYKIRDI

Konuşması sırasında CHP'li vekiller tarafından sözü kesilen Davutoğlu, "Dinleyeceksin, beni dinleyeceksin. Ben sizi aylardır dinliyorum siz de beni dinleyeceksiniz. Oturun oturun burası miting meydanı değil." diyerek tepkisini gösterdi. Ayrıca bu duruma müdahale etmek isteyen Meclis Başkanvekili Sadık Yakut ise CHP Milletvekili Musa Çam'a "Sayın Çam isterseniz Kızılay Meydanı'na çıkın" dedi.

 

"MHP'YE TEŞEKKÜR EDİYORUZ AMA CHP.."

"Akçakale olayı sonrası Türkiye'nin yanında yer alan MHP'ye teşekkür ediyoruz ama Esad ile saf tutanları tarih unutmayacak. Esad'a destek sloganı atan grubun içinde CHP il başkanı vardı."

TEHLİKE VE MACERACI BİR DIŞ POLİTİKA YÖNETİMİ

CHP, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu hakkında, ”tehlikeli ve maceracı bir dış politika yürüttüğü, bunu yaparken bir çok gerçeği yasama organından ve halktan gizlediği” iddiasıyla gensoru önergesi vermişti. 

Bu haber toplam 2792 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri