Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin 'Domuz' Merakı Çok Güldürecek!

25.10.2013 11:50
İstanbul Büyükşehir Belediyesi CHP Grubu, İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçen domuzlarla ilgili soru önergesi verdi.

Sözlü soru önergesinin oylanması sırasında, Ak Parti ve CHP Grubu Meclis üyeleri arasında komik denilebilecek nitelikte bir sözlü tartışma yaşandı.

İBB CHP Grubu Meclis Üyesi Hasan Fazıl Afacan açıklamasına, İstanbul'un 2010 kültür başkenti olduğunu hatırlatarak başladı. Afacan, kuzey ormanlarının 'korkunç bir katliama maruz kalması nedeniyle' dünyada ilk kez domuzların iki kıta arasını yüzerek geçmek zorunda kaldığını iddia ederek, 'Şayet domuzlara bir şey olsaydı, bunun sorumlusu hangi kurum ve kuruluşlar olacaktı? Domuzların Boğaz'ı yüzerek geçmesinden İstanbul Büyükşehir Belediyesi sorumlu mudur? Bu sözlü önergemin başkanlık makamına havale edilmesini arz ediyorum' dedi.

'BU DOMUZLARA YÜZMEYİ KİM ÖĞRETTİ?'

Afacan, 'Bu soru önergemden sonra, dünyada Boğaz'ı izinsiz yüzdürerek geçiren bir belediye tarihe geçti. Domuzların İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçmesi bir çevre felaketidir. Şimdiye kadar geçmeyen domuzlar, neden geçti ? Kuzey ormanları korkunç bir talan içinde olduğu için. İstanbul İstanbul olalı böyle bir şey görmedi. Domuzu yüzdürdük...Bu domuzlar durup dururken mi yüzdü ? Daha trajikomik bir şey var; bu domuzlara yüzmeyi kim öğretti ?' ifadelerini kullandı.

'BUNLAR HANGİ DOMUZLAR?'

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Ergün Turan da, 'Biz soruyu dinleyerek anlayamadık. Anlayan birisi olursa, nasıl cevap verecekler. Bunlar hangi domuzlar...Anadolu Yakası domuzları mı, Avrupa Yakası domuzları mı?' diye konuştu.

3. KÖPRÜ PLAN DEĞİŞİKLİĞİ TEKLİFİ KABUL EDİLDİ

Belediye Meclisi'nde 3. Köprü'nün 1/5000 ölçekli Kuzey Marmara Otoyolu İstanbul İli, Boğaziçi Doğal ve Tarihi Sit Değerlerini içeren Nazım İmar Planı Değişikliği Teklifi'ni içeren komisyon raporu oylamaya sunuldu.

Rapora CHP Grubu 'hayır', AK parti Grubu üyeleri 'evet' dedi. Oylama sonucunda 3. Köprü'nün plan tadilatı değişikliğiyle ilgili komisyon raporu oy çokluğuyla kabul edildi.

Bu haber toplam 1696 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri