Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin Gündeminde Türkiye Hiç Olmadı

25.12.2011 11:59
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, katıldığı aşure etkinliğinde özeleştiride bulundu. Tekin, "Yazık hepimize" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin, katıldığı aşure etkinliğinde özeleştiride bulundu. Bugüne kadar partinin yaptığı 30 kurultayda Türkiye'nin geleceğine dair meselelerin konuşulmadığını belirten Tekin, "Yazık hepimize" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, bugüne kadar 30 kurultay yaptıklarını anımsatarak, "Keşke bu 30 kurultayda, Türkiye'nin geleceğini konuşmuş olabilseydik. Ne yazık ki bunlarla meşgul olamadık, ama hep birbirimizle meşgul olduk. Yazık hepimize" dedi. Tekin, Çankaya İlçe örgütü tarafından düzenlenen aşure etkinliğine katıldı. Aşure'nin önemine değinen Tekin, "Aşure sadece yüzyıllar önceki acıyı hatırlatmak değildir. Aynı zamanda yaşadığımız dönemde barışın, sevginin sembolüdür" ifadelerini kullandı.

CHP ile ilgili özeleştirilerde de bulunan Tekin şöyle konuştu: "1983'ten beri bu şeref duyduğum okulun bir öğrencisi olarak diyorum, 30 tane kurultay yaşadık. O kurultaylarda, hiçbirimizin hafızasında Türkiye'nin geleceği ile ilgili kalan anılar yok. Burada birçok arkadaşımızla o kurultaylarda zaman zaman karşı karşıya, zaman zaman da bir araya geldik. Ne için bir araya geldik, ne için karşı karşıya geldik, hiçbirimiz kavrayamadık. Eğer bugün, bu ceberut iktidarla mücadele ediyorsak, geriye dönüp hepimizin bir özeleştiri yapması gerektiğine inanıyorum."

BİRBİRİMİZİ SEVMELİYİZ

Kendisinin bu özeleştiriyi yapmak istediğini belirten Gürsel Tekin, "Keşke bu 30 kurultayda, Türkiye'nin geleceğini konuşmuş olabilseydik. Ne yazık ki bunlarla meşgul olamadık, ama hep birbirimizle meşgul olduk. Yazık hepimize. Umut ediyorum ki bu aşure bir vesile olur. Birbirimizi sevmek zorundayız, çünkü Türkiye'nin güvenebileceği bir tek kurum kaldı, o da CHP'dir. Büyük bir sorumluluğumuz var ve bu sorumluluğun bilincinde olmamız gerek" ifadelerini kullandı.

Öte yandan CHP Malatya teşkilatında deprem yaşandı. CHP Malatya il Başkanı Hüseyin Baştürk, yönetim kurulundan 10 kişinin istifa ettiğini bu nedenle de yönetim kurulunun düştüğünü açıkladı.

CHP vekillerini disipline verdi

CHP, milletvekillerinin emekli maaşlarına zam getiren düzenlemeye destek veren CHP'li Afyon Vekili Ahmet Toptaş ve Bolu Vekili Tanju Özcan için disiplin işlemi başlattı. CHP'den yapılan açıklamada, partinin karşı çıkışmasına rağmen emekli vekillerin maaşlarına zam yapıldığı belirtildi. Önergedeki imzaların Toptaş ve Özcan'ın kişisel görüşü olduğu dile getirilen açıklamada, grup kararına uymadıkları gerekçesiyle bu vekiller hakkında disiplin mekanizmasının işletileceği ifade edildi. 

Bu haber toplam 1286 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri