Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin ikna odacısı Nur Serter'i kızdıran fotoğraf

08.03.2013 01:20
28 Şubat sürecindeki ikna odalarının kahramanı CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, bu kez elinde bir fotoğrafla kürsüye çıktı ve “Siyasi projenizin simgesi olan türbanı yasalara aykırı olarak bütün okullara soktunuz. 3 yaşında anaokulu öğrencilerinin ba
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, “Siyasi projenizin simgesi olan türbanı yasalara aykırı olarak bütün okullara soktunuz. 3 yaşında anaokulu öğrencilerinin başlarını bağlattınız'' dedi.
 
Meclis Genel Kurulu’nda, CHP’nin, AK Parti'nin eğitim politikasının araştırılmasına ilişkin verdiği grup önerisi reddedildi.
 
'TÜRBANI YASALARA AYKIRI OLARAK OKULA SOKTUNUZ'
 
CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, AK Parti’nin eğitim politikasını eleştirerek, “Tüm okullarda derslik sorunu yaşanırken, imam hatiplere ayrıcalık tanıdınız” diyerek şöyle devam etti:
 
“Siyasi projenizin simgesi olan türbanı yasalara aykırı olarak bütün okullara soktunuz. Bütün okullara bayrak yaptınız, anaokullarındaki 3 yaşındaki çocukların başlarını bağlattınız, 3 yaşında anaokulu öğrencilerinin başlarını bağlattınız. Atatürkçü gençlik yetiştirmeyi ‘tek tipleşme’ saydınız, Atatürk milliyetçiliğini yasalardan söküp attınız ama ‘dindar gençlik projesi’ni ‘tek tipleşme’ saymayıp övgüyle anlattınız” dedi.
 
'İKNA OLDUK'
Bu arada Serter’in konuşması sırasında AK Parti sıralarından, “İkna olduk, ikna olduk” sesleri yükseldi. 
  

Bu haber toplam 5832 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri