Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin ilk İstanbul İl Başkanı adayı belli oldu !

23.07.2013 14:28
Gaziantep'te 3 dönem büyükşehir belediye başkanlığı yapan, eski milletvekili Celal Doğan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için başvuran ilk isim oldu

Eski Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celal Doğan, CHP İstanbul İl Başkanlığı için resmi başvurusunu yaptı.

CELAL DOĞAN KİMDİR?

Celal Doğan, 1 Ağustos 1943’de Gaziantep’in Nizip İlçesi, Çanakçı Köyü’nde doğdu. İlköğrenimini Çanakçı Köyü İlkokulu’nda, orta öğrenimini Gaziantep Lisesi’nde tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1973–1977 yılları arasında serbest avukatlık yapan Celal Doğan, 1977 genel seçimlerinde Gaziantep Milletvekili seçildi. 1980’e kadar devam milletvekilliğine devam eden Doğan, bu görevinden sonra tekrar serbest avukatlığa döndü.

1989 yerel seçimlerinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na aday olan ve bu göreve seçilen Celal Doğan, 1994 ve 1999’da yapılan yerel seçimlerde de tekrar aynı göreve seçildi. Belediye Başkanlığı görevine geldiği günden beri Gaziantep için büyük hizmetlerde bulunan Celal Doğan, halen bu hizmetlerine devam etmektedir.

1993 yılından bu yana Gaziantepspor Kulüp Başkanlığı görevini de yürüten Doğan, Aysel Doğan ile evli ve iki çocuk babasıdır. Gaziantepspor, Celal Doğan döneminde kurumsallaşma yolunda önemli adımlar atmış ve Süper Lig’in en önemli takımlarından biri haline geldi.


 

Bu haber toplam 2088 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri