Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin inekli makarnalı iddiası senaryo çıktı!

18.02.2013 12:38
Geçtiğimiz hafta Meclis'te makarnalı gösteri yapan CHP'li Öğüt'ün 'Saman bulamayan çiftçilerin hayvanlarına makarna yedirdiği' yönündeki iddiası senaryo çıktı. CHP, söz konusu olayın hem senaryosunu yazmış, hem oynamış, hem yönetmiş, hem de filmi görüntül

 

CHP Ardahan milletvekili Ensar Öğüt, ilinde hayvancılık yapanların pahalı saman fiyatları nedeniyle hayvanlara saman yerine makarna yedirdiğini ileri sürdü. Bülent Aktürk ismindeki besici Ensar Öğüt'ü yalanladı.

MEVLAM ONLARDAN SORSUN
Hayvanlarına makarna yedirmek zorunda kaldığı yönündeki iddiaları yalanlayan Aktürk, 'Bunların hepsi iftiradır. Beni kendine alet ettiler. Mevlam onlardan sorsun. Ben dün akşamdan bu yana evimden çıkamıyorum. Çok utanıyorum.' dedi.
Öğüt'ün yanında getirdiği makarnaları hayvanların önüne dökerek fotoğraflarını çektiğini anlatan Bülent Aktürk, başından geçenleri şöyle özetledi: "Ben ahırımı temizliyordum. Önde Ensar Öğüt 40-50 kişilik bir grupla ahırın önüne geldi. Yanında CHP Milletvekili Adayı Yaşettin Kışlak da vardı. Yaşettin Kışlak beni kenara çekerek sana ve hayvanlarına bir sıkıntı olmayacak. Hayvanların önüne makarna dökeceğiz bakalım hayvanlar yiyor mu. Ensar Öğüt, yanında getirdiği makarnayı ahırımın önünde ıslatıp hayvanlara döktü. Sonra da fotoğrafını çektiler."
 
Saman bulamadıkları için hayvanlara makarna yedirdikleri yönündeki iddiaları yalanlayan Bülent Aktürk, "Samanımız yoksa otumuz var. Makarnayı kendimiz bulamıyoruz ki hayvanlara yedirelim" şeklinde tepki gösterdi. Akşar'da da hayvanlarına makarna yediren kimse olmadığını aktaran Bülent Aktürk, "Öyle bir şey yok. Bunlar bir iftiradır. Beni alet ettiler Mevlam onlardan sorsun. Ben dün akşamdan bu yana evimden çıkamıyorum. Çok utanıyorum. Ne kardeşlerimin ne de komşularımın yüzüne bakabiliyorum. Çünkü bana diyecekler ki 'makarnacı hayvanlarına makarna yediriyor' Biz bu kadar düşmedik" dedi.
 
Ensar Öğüt'ün yaptıkları yüzünden çok utandığını dile getiren üretici Bülent Aktürk, "Samanım yoksa komşumdan alır yine temin ederim. Sen siyaset yapıyorsan git Göle'de yap Ardahan'da yap. Niye beni alet ediyorsun?" şeklinde konuştu.

 
 
 


Bu haber toplam 2754 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri