Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Sarıgül'den partililere ilginç tepki: Kendi aranızda konuşmayın...

22.01.2014 22:39
CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkan adayı Mustafa Sarıgül, kendi aralarında konuşan partililere tepki göstererek, ’Buradan belediye meclisine gireceğim diye yağ yakma' diyerek azarladı.

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, "Türkiye, 30 Mart’tan sonra ya demokratik dünyayla buluşacak, ya da Ortadoğu bataklığına saplanacak" dedi.

Şişli Belediye Başkanı ve CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Gaziosmanpaşa ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi. Esnafı ziyaret eden Sarıgül, vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Gaziosmanpaşa’da halka hitap eden Mustafa Sarıgül, hiç kimseyi kimliğine göre ayırmayacağını ifade ederek, İstanbul’da, Gaziosmanpaşa’da 20 yıldan beri süregelen bir yönetimin değişmesinin zamanı geldiğini söyledi.

 

O İKİ PARTİLİYE TEPKİ GÖSTERDİ

Konuşma yaptığı sırada iki partililerin kendi aralarında konuşmasına tepki gösteren Sarıgül, "Tayfun ikiniz kendi aranızda konuşacaksanız gidin konuşun. Benim gözümden hiç bir şey kaçmaz. ’Buradan belediye meclisine gireceğim’ diye yağ yakma. Hayatımda yandan çalışanlarla işim olmaz, candan çalışan herkesle yoluma devam ederim. Bireysel menfaatlerinin peşinde koşanlarla işim olmaz" diyerek tepki gösterdi.

HER MAHALLEYE 2 EMEKLİ EVİ

Her mahalleye 2 tane emekli evi yapacaklarını ifade eden Sarıgül, engellilere yoğun destek vereceklerini söyledi. Başkan Sarıgül, “Hayatımda yandaş çalışanlarla işim olmaz. Candan çalışan, değişim isteyen herkesle yoluma devam ederim. Ülkesi için değil de bireysel menfaatleri için koşanlarla işim olmaz” dedi.

 

“Az kaldı düşecekler, silkele başkan silkele” şeklinde destek sloganları atan vatandaşlara Başkan Sarıgül, “Benim silkelememe gerek yok, TMSF onları silkelemeye başladı bile. Merak etmeyin” diyerek cevap verdi.

“Üzerimize çok gelecekler” diyen Sarıgül, “Bize çok saldıracaklar. Başkalarını da saldırtacaklar. Ama şunu bilmenizi istiyorum ki, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Mustafa Sarıgül’ün her zaman hakkı da vardır, halkı da vardır” diye konuştu.

 

"SİYASİ AYRIM YOK"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının bütün kanallarda aynı anda yayınlanmasını eleştiren Sarıgül, şunları söyledi:

“Bakın Sayın Başbakan televizyona çıkıyor, 18 tane kanal aynı anda yayın yapıyor. Allah gani gani rahmet eylesin Erbakan Hoca’yı, Ecevit’i, Özal’ı, Demirel’i gördük, yapmayın.”

Hiçbir siyasi ayrım yapmayacağını belirten Sarıgül, “Benim görevim yurttaşlarımızın yüzde 100’ünü kucaklamak. Bütün Türkiye, demokratik dünya sizi bekliyor. Çünkü 30 Mart’tan sonra ya demokratik dünyayla buluşacak, ya da Ortadoğu bataklığına saplanacak" şeklinde konuştu.

Sarıgül, kendisine oy verenlere seslenerek, “Hiçbir endişeniz olmasın” diye konuştu.

Başkan Sarıgül, daha sonra partililerle birlikte Gaziosmanpaşa Seçim İrtibat Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi.

Kaynak: İHA


 

Bu haber toplam 2210 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri