Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin mitinginde Erdoğan konuştu!

22.09.2012 15:27
CHP’nin Kartal’da düzenlediği 'Barışa Çağrı' mitinginde, Kılıçdaroğlu kısa bir süre sahneyi Erdoğan’la paylaştı

CHP'nin Kartal'da düzenlediği 'Barışa Çağrı' mitinginde Başbakan Erdoğan'ın geçmişte Suriye ve Beşar Esad hakkındaki sözleri barkovizyon ile ekrana getirildi.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun o anlarda tepkisiz kalması dikkatlerden kaçmadı.

1.20120922144712.jpg

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın referandum öncesinde Suriye konusunda yaptığı konuşmayı vatandaşlara izleten Kılıçdaroğlu, Erdoğan'a bir de soru sordu..

"Sorum şu; Sayın Başbakan, Esed kardeşinle oturdun, anlaşmalar yaptın, bakanlar kurulunu topladın, ortak bakanlar kuruluydu, temelleri attın, Şam sokaklarında gezdin, Suriyeliler seni alkışladılar. Peki ne oldu da bir gecede bütün bunların tamamı değişti? Kimin atına bindin, kimin taşeronu oldun? Biz sana bu soruyu soruyoruz."

CHP OLARAK SAVAŞA KARŞIYIZ

"CHP olarak savaşa karşıyız" diyen Kılıçdaroğlu, "Hiçbir yerde, hiçbir ortamda savaş istemiyoruz. Suriye ile ne alıp veremediğimiz var bizim? Suriye halkı ile ne sorunumuz var bizim? Elbette ki, Suriye'ye demokrasinin gelmesini isteriz, elbette ki özgürlüklerin gelişmesini isteriz, elbette ki baskılar olmasın isteriz. Ama biz Suriye'ye dışarıdan müdahale edilmesini asla ve asla kabul etmeyiz. Bizim ülkemize de dışarıdan müdahaleyi kabul etmediğimiz gibi. Kavga eden komşulardan birinin eline silah verip, 'Git kardeşim onu öldür' denmez. Bunu söylemek vicdana ve ahlaka sığmaz" diye konuştu. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti: "Suriye'de insanlar birbirini öldürüyorlar, sen buradan silah veriyorsun. Adam gönderiyorsun, birbirlerini öldürsünler diye. Eğer böyle bir tablonun, senaryonun aktörü Recep Tayyip Erdoğan ise onun uluslararası alanda saygınlığı sıfırlanmıştır, sözüne itibar edilmez. Sözüne itibar edilmeyen bir başbakan profili olarak ortaya çıkmıştır. Dünyanın hangi ülkesine giderse gitsin, komşusunda savaş üretmek için çaba harcayan bir başbakan olarak ortaya çıkmıştır. Recep Tayyip Erdoğan ve onun adamları olduğu sürece bu coğrafyaya barışın gelmeyeceğini herkesin bilmesi lazım."

BAŞBAKAN'IN ATINA BİNEN O ATTAN ÇABUK İNER

Suriye konusunda hükümete yaptıkları çağrının Başbakan Erdoğan tarafından reddedildiğini belirten Kılıçdaroğlu, "Başbakan Erdoğan bildiğini okumuyor. Batı'nın egemen güçlerinin kendisine dikte ettiği politikayı uyguluyor. Başkasının atına binen, o attan çabuk iner.Başkasının atına binen, sahibinin ıslığıyla at onun yanına gider. Recep Tayyip Erdoğan'ın bu gerçeği bilmesi lazım" diye konuştu. 

Bu haber toplam 2296 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri