Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'nin yeni açılımı:Türbe ziyareti

18 Şubat 2009 / 16:43
Yaptığı çarşaf ve Kur'an kursu açılımı kamuoyunda çok tartışılan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), Kastamonu'da seçim startını türbe ziyaretiyle verdi.
Seçim otobüsüyle Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ne gelen CHP'liler kurban kesip dua etti. CHP'nin Kastamonu Belediye Başkan adayı Müjgan Alagöz, türbe ziyareti sırasında yanında getirdiği başörtüsünü bağladı. CHP'liler türbe ziyaretini ise açılım olarak kabul etmedi.

CHP Kastamonu teşkilatı seçim çalışmalarına yine çok tartışılacak bir şekilde başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı'na çelenk koyan Belediye Başkan adayı Müjgan Alagöz ve meclis üyeleri, daha sonra seçim otobüsleriyle Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ne gelerek, kurban kesip dua etti. Türbede yanında getirdiği başörtüsünü takan Müjgan Alagöz, kurban kesim yerine geçerek, kasaba vekâlet verdi. Kurban kesildikten sonra Kastamonu CHP eski Milletvekili Mehmet Yıldırım, kurbanın kanını kendi alnına ve belediye başkan adayının alnına sürdü.

"BU AÇILIM DEĞİL"

CHP Kastamonu Belediye Başkan Adayı Müjgan Alagöz, daha önce de birkaç kez türbe ziyareti yaptığını söyledi. Ziyaretin açılım olarak görülmemesinin altını çizen Alagöz, "Özelikle cumartesi günleri böyle yerlere geliyoruz. Bu her zaman yaptığımız bir şey. Türbe, inanç turizmi açısından önemli mekanlarımızdan. Düğünlerde, sünnetlerde geldiğimiz yer. Bunu farklı bir ziyaret veya açılım olarak görmüyorum. Bizim için olağan bir ziyaret" dedi.

"İKİ MUSTAFA'YA AŞIĞIZ"                                                                         Mehmet Yıldırım da burada yaptığı açıklamada Kastamonu'nun yetiştirdiği önemli ulema ve evliyalarından Şeyh Şaban-ı Veli Türbesi'ne gelerek kurban kestiklerini söyledi. Yıldırım, "Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak iki Mustafa'ya aşığız, biri Mustafa Kemal Atatürk, biri de Hz Muhammed Mustafa (SAV) Efendimizdir. Birilerinde birisi eksik. Bunu da herkes iyi biliyor." dedi.

Yıldırım, türbe ziyaretinin açılım olarak yorumlanmaması gerektiğini de belirterek, "Bu bir açılım değildir. Biz CHP'liler inançlara saygılıyız." dedi.

Türbede dua edip, kurban kesen CHP'liler daha sonra seçim otobüslerine binerek, çalışma yapmak için şehir merkezine hareket etti.

Kaynak:
Bu haber toplam 1028 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri