Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'ye İzmir'den 172 aday adayı

02.03.2015 01:23
CHP'de milletvekili aday adaylığı için başvurular sona erdi. CHP'den 172 isim milletvekili adayı olmak için aday adayı oldu.

CHP İzmir milletvekillerinden Oğuz Oyan ve Alaattin Yüksel vekillik için başvuruda bulunmazken, Parti Meclis Üyesi Tuncay Özkan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi eski Genel Sekreteri Ersu Hızır, İzmirmilletvekili aday adayı oldu.

Tuncay Özkan ve CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile ters düşüp, bir süre önce emekli olan Ersu Hızır da kontenjandan listeye girmek istedi. CHP İzmir milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Oğuz Oyan dışında diğer vekillerin tümü yeniden görev istedi. 

KONTENJAN İSTEDİLER

Yeniden vekillik için başvuran milletvekillerinden Erdal Aksünger, Mehmet Ali Susam, aytun çıray, Rahmi Aşkın Türeli ve güldal mumcu başvurularında İzmir için ’kontenjan’ şıkkını işaretledi. İzmir Milletvekili Rıza Türmen ise kontenjan aday başvurusunda bulundu ancak il belirtmedi.

ÖN SEÇİM İSTEYEN VEKİLLER

Mustafa Moroğlu, Hülya Güven, Musa Çam ve Mustafa Balbay ise önseçimden çıkacak karara göre listeye girmek istediklerini vurgulayarak, aday adayı oldu. Parti Meclis Üyesi Elfin Tataroğlu ve Yüksek Disiplin Kurulu Üyesi Selahattin Balta da kontenjan aday adayıolan isimler arasında yer aldı.

Bu haber toplam 2162 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri