Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP’ye Kanlı Postallı Protesto

17.09.2013 01:22
“Her Yerde Adalet Platformu”, CHP’nin Mısır’da halkın oyları ile seçilmiş yönetimi deviren Sisi cuntasını ziyaret etmesini ve darbecilerle kol kola gezmesini CHP Genel Merkezi’ne ‘kanlı postal’ göndererek protesto etti.

Her Yerde Adalet Platformu, ilginç bir CHP protestosuna imza attı. Her Yerde Adalet Platformu Genel Başkanı avukat Özkan Öztürk, Mısır’daki darbecileri heyetler göndererek ziyaret eden CHP’ye darbeciliklerini yüzlerine vurmak için postal gönderme kampanyası başlattı ve ilk postalı da kendisi gönderdi. CHP’nin, darbecilerle kucaklaşmasından rahatsız olan herkesi kampanyaya davet eden Öztürk, “İlk adımı Konya’dan başlattık, bütün vatandaşlarımızı bu kampanyaya destek vermeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“UMARIM POSTAL HEDİYEMİZİ BEĞENİRSİNİZ”

Öztürk, 12 Eylül’ün 33. yıldönümünde Türkiye’de darbelerle ve darbeciler ile yargı önünde hesaplaşılırken, CHP’li heyetin Mısır cuntasına yapmış olduğu ziyaretle eli kanlı zalimlere meşruiyet kazandırmak istediklerini hatırlatarak, “Mısır’daki cunta yönetimine yapılan ziyaret son derece ciddiyetsiz ve Türk halkını derin üzüntüye boğan bir ziyaret olmuştur. Sırf iktidar karşıtlığı adına yapılan bu tarz ziyaretler milletimizi üzmüştür” dedi. 
15 Mayıs 1950’den itibaren iktidar yüzü göremeyen CHP Genel Merkezi’ne seslendiğini dile getiren Öztürk, “Demokrasiye, milli iradeye, insan hak ve hürriyetlerine gerçek manada inanan hiçbir parti darbecilerin ve zalimlerin ayağına gitmez. CHP’nin darbecilerin ayağına gitmesi ve onlarla kucaklaşması aslında geçmişinden gelen kronik bir rahatsızlık halidir” diye konuştu.

CHP’nin darbeci zalimlerin ayaklarına gittikleri müddetçe ömür boyu iktidar olamayacaklarını kaydeden Öztürk, “HYAP üyeleri olarak Mısır’daki cunta yönetimine gerçekleştirdiğiniz ziyarete bizler hiç şaşırmadık. Çünkü çok değil bundan kısa bir süre evvel de Suriye’deki katillerle kucaklaşmıştınız. Bu darbe severliğin anısına ve milletle değil zalimlerle kucaklaşmanın anısına sizlere HYAP üyeleri olarak hediyemizi gönderiyoruz. Umarım bu hediye ile darbecilerle aranız açılır; milletle barışırsınız” şeklinde konuştu.

YENİAKİT

Bu haber toplam 2074 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri