Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'ye katılan çarşaflı: Rozeti takınca mutlu oldum

28.11.2012 02:35
Nezahe Tarı, CHP rozeti takmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

İzmir'in Buca İlçesi Şirinyer Düğün Salonu'nda pazar günü gerçekleştirilen toplu kayıt töreninde 700 kişi ile birlikte CHP rozeti takan Nezahe Tarı'nın kara çarşaf giymesi, partide destek de gördü tepki de çekti.

"SEÇİMDE CHP İÇİN ÇALIŞACAĞIM"

Evde, gelininin terk ettiği 13 yaşındaki zihinsel engelli torununa bakan Tarı, kara çarşafı 20 yaşından beri sırtından çıkarmadığını söyledi. AK Parti'den CHP'ye geçen Tarı, "Nasip bugüneymiş. Artık bu bayrağın altındayım. Seçimde CHP için çalışıp oy isteyeceğim" dedi.

"BEN BÖYLE RAHATIM"

Erzurum'un Pasinler İlçesi'nde 66 yıl önce doğan Nezahe Tarı, nalbant eşi Zeki Tarı'nın ölümünden 3 yıl sonra 4 çocuğu, 4 torunu ile birlikte 2002 yılında İzmir'in Buca İlçesi'ne yerleşti. EVKA-1'de iki oğlu ve bir torunu ile birlikte yaşayan Tarı, bir oğlunun işsiz olduğunu, evi diğer oğlunun geçindirdiğini söyledi. 13 yaşındaki zihinsel engelli torununa baktığını ve kara çarşafı 20 yaşından beri giydiğini belirten Tarı, Kardeşlerinin "Artık çıkar, bu eskide kaldı" sözlerine, "Ben böyle rahatım" diyerek karşı çıkıyor.

"BEN NENE HATUN TORUNUYUM"

Daha önce AK Parti'ye üye olan Nezahe Tarı, CHP'ye geçişi için "Nasip bugüneymiş. Artık bu bayrağın altındayım. Seçimde CHP için çalışıp oy isteyeceğim. Artık oyum devamlı CHP'nin. Ben Nene Hatun'un torunuyum" dedi.

"ROZETİ TAKINCA MUTLU OLDUM"

Rozetini takması için CHP İzmir Milletvekili Hülya Güven'in karşısına geçtiği zaman çok endişelendiğini söyleyen Tarı, "Önce takmaz diye düşündüm. Ama anlayış gösterdiler, sıcak davrandılar. Rozeti takınca mutlu oldum" diye konuştu. 

Bu haber toplam 2150 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri