Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

CHP'yi Akın İpek uçurmuş!

08.11.2015 12:53
Paralel yapıya finansman hizmeti sağladığı iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Akın İpek'in Cumhurbaşkanlığı ve 7 Haziran seçimlerinde CHP'ye uçuş hizmeti sağladığı ortaya çıktı.

Her iki seçim için düzenlenen gezilerde CHP'nin tercih ettiği havacılık şirketi, Koza İpek Holding bünyesindeki ATP Havacılık oldu. ATP Havacılık Ticaret A.Ş. uçaklarını Euro üzerinden kiralayan CHP ve MHP'nin çatı adayı Ekmelettin İhsanoğlu, miting için çok sayıda ile bu uçaklarla seyahat ederken, kira karşılığı ATP Havacılık'a yüzbinlerce liralık faturalar ödedi. Faturalara göre, İhsanoğlu, adaylık sürecinde seyahatlerinin büyük bölümünde İpek'e ait ATP Havacılık uçaklarını kullandı. Faturalara göre çeşitli seferler için İpek'in şirketine 51 bin 101 TL, 18 bin 566 TL, 27 bin 559 TL, 41 bin 499 TL ve 78 bin 621 TL tutarında ödemeler yapıldı.

KEMAL BEY'İN TERCİHİ

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da 7 Haziran genel seçimleri öncesinde ATP Havacılık'ı tercih etti. Seçim kampanyasını paralel yapının söylemleriyle yürüten Kılıçdaroğlu'nun, uçuşlar için de paralel yapının finansörü Akın İpek'in şirketini kullanması dikkat çekti. 22 Nisan 2015'teki bir seyahati için CHP Lideri, ATP Havacılık'a tam 7 bin 961 euro ödedi. Kılıçdaroğlu'nun beraberinde Gürsel Tekin ve bazı gazetecilerin de bulunduğu bir heyetle ATP havacılık uçağıyla gerçekleştirdiği seyahat de faturalara yansıdı. Seçim gezilerinde ATP Havacılık'ın tercih edilmesiyle birlikte CHP, paralel örgüte dolaylı olarak maddi destek sağlamış oldu.

Bu haber toplam 1444 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri