Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiçeklerle kandırdı bıçakla yürüdü

08.10.2011 14:31
Türkiye'nin kanını donduran cinayetin sorumlusu olan katil koca tutuklandı

Türkiye'nin kanını donduran Manisa'daki vahşetin ardından eşi Şefika Etik'i kendisine ihanet ettiği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren İbrahim Etik tutuklandı. Öldürülen Şefika Etik'in sığınma evindeki arkadaşlarının "Gitme seni öldürür" uyarılarını dikkate almayıp "Ben kocamı çok seviyorum. Çocuklarımın geleceği için gidiyorum" dediği öğrenildi.

Cinayetin ardından yakalanıp gözaltına alınan ve emniyetteki sorgusu sırasında çelik yelekle Manisa Devlet Hastanesi'ndesağlıkkontrolünden geçirilen zanlı İbrahim Etik'e kendi yakını olan bir kadın, elindeki cep telefonunu fırlatarak "Ne yaptın sen İbrahim, nasıl yaptın bunu İbrahim" diye tepki gösterdi. Yaşlı kadın polislerce olay yerinden uzaklaştırılırken; İbrahim Etik, sağlık kontrolü sonrasında Cumhuriyet Savcılığı'na götürüldü. Etik, yürürken gazetecilere "Bana cinayeti neden işlediğimi soracaksınız, bunu gidin Akmescit Mahallesi Camii imamına sorun?" diye seslendi.

Etik çiftinin ev sahibi olan Akmescit Mahallesi Camii İmamı A.Y.'nin, zanlı Etik'in, evinibenzindökerek yaktığı gerekçesiyle şikâyetçi olduğu öğrenildi. A.Y., zanlının, kendisi hakkındaki iddiaların doğru olmadığını söyledi. Etik, mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

'HAKKINIZI HELAL EDİN'

Etik'in cinayetten bir saat önce kadın sığınma evine elinde çiçeklerle giderek eşini ikna ettiği de öğrenildi. Şefika Etik'in kendisine "Gitme seni öldürür" diyen sığınma evindeki arkadaşlarına "Buradan gider gitmez bir işe girip çalışacağım. Hakkınızı helal edin" dediği belirtildi. Etik'in, arkadaşlarının "Sana bir iş bulur, hatta bir ev tutar birlikte kalırız" teklifini de reddettiği öğrenildi.

Şefika Etik'in cenazesi, toprağa verilmek üzere memleketi Muş'a gönderildi. Cinayetin soruşturmasını çok yönlü sürdüren Manisa Asayiş Şubesi Ağır Suçlar birimleri katil zanlısının cinayeti planlayarak işlediği yönündeki delilleri de topladı.

 

Bu haber toplam 2976 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri