Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Cici çocuk' canavara dönüştü'

27.12.2015 00:50
Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Seçim döneminde bir takım kişiler 'cici çocuk' diye parlatılıyordu. Bunlar şimdi adeta canavara dönüştü" dedi.

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Seçim döneminde bir takım kişiler 'cici çocuk' diye parlatılıyordu. Bunlar şimdi adeta canavara dönüştü" dedi. 

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı  (TİKA) Koordinatörler Buluşmasında konuşan Akdoğan, "dünyanın her yerine uzanıp nerede dertli bir insan varsa oraya ulaşma, onun elinden tutma, onu ayağa kaldırma" vizyonunun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ortaya koyduğu bir vizyon olduğunu anlattı.

Türkiye'nin bu coğrafyalarda daha iyi tanınması ve sevilmesi açısından da TİKA faaliyetlerinin büyük önem taşıdığını dile getiren Akdoğan, "Ülkemiz bölgesel bir güç oluyorsa, insanlar Türkiye'de olup biteni merak ediyorsa, ellerini göğe açıp dua ediyorlarsa Türkiye'nin geleceği için, bunda sizin çalışmalarınızın büyük önemi var. Başı sıkışan Türkiye'ye dönüyor, Türkiye'den medet umuyorsa Türkiye'den bir yardım bekliyorsa işte o zaman gönül bağı kurulmuş demektir.Biz de güçlü ve muktedir olmalıyız. Hem kudret eli, hem şefkat ve merhamet eli. Bu ikisi bir arada olursa işte amacımıza ulaşmış oluruz. Biz insana yatırım yapmaya hizmet etmeye devam edeceğiz" diye konuştu. 

"CİCİ ÇOCUK, CANAVARA DÖNÜŞTÜ"

Terör olaylarına da değinen Akdoğan, "Biliyorsunuz seçim döneminde bir takım kişiler, 'cici çocuk' diye parlatılıyordu. Bunlar şimdi adeta canavara dönüştü. Bağımsız devletten bahsediyorlar, silahı savunuyorlar, silahlı teröristlere avukatlık yapıyorlar ve bunun adına demokratik siyaset diyorlar. Bakın çok açık söylüyorum, silahı savunan, terör şebekelerini savunan insanlar demokratik siyaset yapıyor değildir, bunun adı terör siyasetidir. O insanların yaptığı terör faaliyetidir. Yani, hendek kazmak, devletin askerine, polisine kurşun sıkmak... Bunlar hem çocukları ölüme gönderiyorlar hem de çocukların okullarını mayınlıyorlar. Okulları, camileri kurşunluyorlar. Ambulansı, cenaze aracını kurşunlamak nasıl bir insanlıktır? Bunun adı bal gibi de terördür. Onu yapan teröristtir, onu savunan da terör siyaseti yapıyordur" diye konuştu.

AA

 
Bu haber toplam 1654 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri