Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'ÇILGIN PROJE' İçin Geri Sayım Başladı

26.04.2011 11:04
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul ile ilgili ‘çılgın proje’sini yarın açıklıyor.

Aylardır merakla beklenen projeyle ilgili pek çok tahmin yürütüldü. Fakat Başbakan Erdoğan, gündemden hiç düşmeyen 'çılgın proje'sini yarın açıklayacak. Medayada daha önce tahmin edilen çılgın projelerden bazıları şunlardı:

Haliç’e Mega Kanal: Habertürk’ün gündeme getirdiği bu projeyle ortaya dev bir ada çıkacak. Türkiye’nin 3. büyüğü olacak bu ada Beyoğlu, Şişli, Kağıthane, Beşiktaş ve Sarıyer ilçelerini içine alacak. Haliç’in devamında 15-20 kilometrelik bir kanalla bu ada Büyükdere’de Boğaz ile buluşacak.

Uygarlıklar Köprüsü: Çeşitli şirketlere danışmanlık hizmeti veren Murat Şaylan’ın blogunda yer verdiği bu projenin, Boğaz’ın iki köprüsünün arasına yapılması öngörülüyordu. Avrupa ve Anadolu yakalarında 4 ayak olacak. Bu ayaklar ortada, Boğaz’ın üstünde birleşecek ve büyük bir dairesel alan oluşacak. İstanbullular yürüyerek bu ayaklardan ortadaki geniş alana ulaşabilecek, burada yemek yiyip gezinti yapabilecek.

Ataşehir’e Selimiye: Bu alternatiflerin dışında, Mimar Sinan’ın Edirne’de yaptığı Selimiye camiinin birebir Ataşehir’de inşa edilmesinin “Erdoğan’ın çılgın projesi” olduğu da idia edilmişti.
  

Bu haber toplam 1424 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri