Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

'Çılgın Proje'ye İlk Destek MHP'den

27.04.2011 14:37
MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı “Kanal İstanbul” projesine destek verdi.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı Başbakan Erdoğan’ın açıkladığı “Kanal İstanbul” projesini “Milletimize fayda sağlayacak, iyi hesaplanmış her projeyi destekleriz ve yapımı konusunda da desteğimizi veririz” şeklinde değerlendirdi.

Paçacı “Her yıl İstanbul halkı çok büyük tehlike atlatıyor, boğazdaki kazalar nedeniyle. Bu açıdan ikinci bir boğaz ya da kanal geçişi deniz trafiğini rahatlatır” diye konuştu.

MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı Başbakan Erdoğan tarafından açıklanan “Kanal İstanbul” projesini ANKA’ya değerlendirdi. İstanbul’un çok plansız bir büyüme içerisinde olduğunu, yıllar boyunca yoğun göç aldığını ve özellikle trafiğin büyük bir sorun haline geldiğini ifade eden Paçacı şöyle konuştu:

“Bunların ötesinde özellikle deniz trafiği çok tehlikeli boyuta ulaştı. Her yıl İstanbul halkı boğazdaki kazalar nedeniyle çok büyük tehlike atlatıyor. Bu açıdan ikinci bir boğaz ya da kanal geçişi deniz trafiğini rahatlatır. Ancak bu projenin fizibilitesinin, maliyetinin iyi hesaplanmış olması gerekir. Kaldı ki Türkiye’nin sadece İstanbul değil bir çok yerinde çarpık yapılaşma var. Dolayısıyla bir çok projeye ihtiyaç var ülkemiz için. Milletimize fayda sağlayacak, iyi hesaplanmış her projeyi destekleriz ve yapımı konusunda da desteğimizi veririz. Başbakan’ın açıkladığı projenin de çılgın olup olmadığına değil, faydasına bakmak lazım. Alttan bir tüpgeçide de çılgın diyebilirsiniz. Bu projeye çılgın demeyelim de deniz trafiği ve İstanbul’a fayda sağlayacak bir proje gibi görünüyor.”

Bu haber toplam 1508 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri