Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çiller'in yalısına baskın tehdidi

26.05.2012 15:31
Eski Başbakan Çiller'in telefonlarını 3 aydır arayarak tehdit eden faili meçhul kişi aranıyor.

Eski Başbakan Çiller'in telefonlarını 3 aydır arayarak tehdit eden faili meçhul kişi aranıyor. Meçhul kişi silahlı olarak yalıya gelip vurma tehdidinde de bulunmuş...

Eski Başbakan Tansu Çiller 'in İstanbul Yeniköy'deki yalısına ait iki telefonu yaklaşık 3 aydır arayan bir kişinin, Çiller hakkında tehdit ve hakaretlerde bulunduğu ortaya çıktı. Yakın korumasında görevli polislerin bildirmesi ile başlatılan soruşturma kapsamında karakolda ifade veren Çiller, telefonlara kendisinin çıkmadığını, aramalardan koruma polisleri sayesinde haberdar olduğunu söyledi. Çiller arayan kişiyi tanımadığını belirttiği iddia edildi.

Yalının bahçıvanı Durmuş M. ise yaklaşık 3 aydır arayan bu kişinin kendisini "Metin G." olarak tanıttığını, önceleri ciddiye almadıklarını, ancak günün her saatinde, hatta gece yarısı bile aramaya başladığını, hatta Çiller'in kendisine büyü yaptırdığını, bunu çözdürmek için hocalara gittiğini, yaptığı masrafı Çiller'den istediğini söylediğini anlattığı iddia edildi. Yalının hizmetçisi Fahriye Maraz'ın ise arayan kişinin küfür ve hakaretlerde bulunduğunu kendisinin de şahıstan şikâyetçi olacağı iddia edildi. Çiller'in yakın koruması olan polislerin ise arayan kişinin kendisinin deli olmadığını belirterek, silahlı olarak yalıya geleceğini, karşısına kim çıkarsa vuracağını söylediğini ifade ettikleri iddia edildi.  

Bu haber toplam 2426 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri