Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Çin Büyükelçiliği önünde kavga

06.02.2014 00:33
Doğu Türkistan'da yaşanan katliamı protesto etmek için Çin Büyükelçiliği'ne gelen Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile MHP'li olduklarını iddia eden bir grup arasında kavga çıktı.

MHP'li oldukları iddia edilen bir grup, Kayseri'den gelen 50 kişiden oluşan Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyelerinin eylemine destek vermek için Çin Büyükelçiliği önüne geldi. Çevik kuvvet ekipleri, Çin Büyükelçiliği önünde geniş güvenlik önlemi aldı.

AK PARTİ KARŞITI SLOGAN ORTAMI GERDİ

Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Seyit Tümtürk açıklama yapmak için basın mensuplarının karşısına geçti. Açıklama yaptığı sırada MHP'li grup AK Parti aleyhine slogan atarak konuşmayı engelledi. Bunun üzerine Tümtürk, Doğu Türkistan'da yaşanan katliamı protesto etmek için geldiklerini ve siyasi slogan atılmamasını, buranın yeri olmadığını söyledi.

SLOGANLAR DEVAM EDİNCE KAVGA BAŞLADI

Sloganların devam etmesi üzerine Tümtürk, MHP'lilerin yanlarından ayrılmasını istedi. Ayrılmak istemeyen grup slogan atmayı sürdürdü. Tümtürk açıklamasını yaparak, büyükelçiliğin önüne siyah çelenk bıraktı. Çelenk bırakıldıktan sonra MHP'liler ile çevik kuvvet ekipleri arasında tartışma yaşandı. Doğu Türkistan Kültür ve Dayanışma Derneği üyeleri ile MHP'li grup arasında yeniden tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle iki grup kavga etmeye başladı. Polislerin araya girmesiyle olay büyümeden sona erdi.

ensonhaber

Bu haber toplam 1492 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri