Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cinayetin nedeni Yazıcıoğlu'nun son görüntüsü mü?

02.02.2014 15:58
BBP Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldüğü helikopter kazasıyla ilgili çok çarpıcı bir iddia daha ortaya atıldı.

6 Ocak'ta Kasımpaşa'da bir kavgada öldürülen Alper Akpak'ın elinde, Yazıcıoğlu'nun kaza sonrası namaz kılarken görüntüleri olduğu iddia edildi.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiği helikopter kazası 5'inci yılına girerken, farklı iddiaların gündeme gelmesi yeni soru işaretleri yarattı. Savcılık tarafından yürütülen gizli soruşturma devam ederken, Yazıcıoğlu'nun avukatı Selami Ekici, geçtiğimiz 6 Ocak'ta İstanbul Kasımpaşa'da çıkan bir kavgada işlenen cinayetin, Yazıcıoğlu ile bağlantılı olduğunu öne sürdü. 

İşte Vatan gazetesine konuşan avukatın iddiaları: "Bazı tanıklar, Yazıcıoğlu'nun ölümünden önce son namaz görüntüleri olduğu yönünde beyanda bulundu. Sivas'ta partili bir arkadaş fotomontaj çizim yaptırmış. Yazıcıoğlu, karlar üzerinde namaz kılarken görülüyor. Bu çizim internete düştü. Görüntüler fotomontaj ve doğruyu yansıtmıyor."

Gazeteci Akpak ele geçirmiş
"Ama olayın aslını BBP Erzurum eski İl Başkanı Emrullah Önalan'dan öğrendik. Önalan bize, Yazıcıoğlu'nun ölüm anından önce dua ederken görüntüsü olduğunu söyledi. Bu görüntüleri 2009 yılında eski bir polis muhabiri de olan gazeteci Ahmet Akpak'la izlediğini iddia etti. Görüntünün 10-15 saniye olduğunu, Başkan'ın ölümünden önce çömelmiş ve elleri dua eder vaziyette görüldüğünü, gömlek yakasının açık olduğunu dile getirdi. Görüntülerde 3 kişinin Yazıcıoğlu'na yaklaştığını, çekimlerin, bu kişilerin arkasında olan bir başkası tarafından kaydedilmiş olabileceğini öne sürdü."

ÖNCE BABASI ÖLDÜ

"Biz bu iddiaları geçtiğimiz yıl Mayıs ayında öğrenebildik. Bunun üzerine geçtiğimiz yıl Mayıs ayında Önalan'la birlikte İstanbul'a gittik. Yanımızda rahmetli Yazıcıoğlu'nun bacanağı Rafet Aslanoğlu, avukat Kemal Yavuz ve Sivas eski Ocak Başkanı Hüseyin Berçin bulunuyordu. Görüntülerin sahibi olduğu ileri sürülen Ahmet Akpak'ın 2010 yılında şeker komasından öldüğünü öğrendik. İddia edilen görüntülerin Ahmet Akpak'ın oğlu Alper Akpak'ta olabileceği şüphesiyle ertesi gün Alper Akpak'a ulaştık."

KAVGADA ÖLDÜRÜLDÜ

"Alper Akpak, babasının çeşitli yerlerde eşyalarının olduğunu, arşivlerini kontrol edip görüntüleri bulduğu takdirde teslim edeceğini söyledi ve 1 hafta süre istedi. Sonrasında telefonlarımıza çıkmadı. Delil karartmadan hakkında suç duyurusunda bulunduk. Savcılık Akpak hakkında soruşturma yürütüyordu. İfadesine başvurulacaktı. Ancak Akpak, geçtiğimiz günlerde Kasımpaşa'da çıkan bir kavgada öldürüldü. Kavganın nedeni, failleri ve söz konusu ölüm soruşturuluyor."

BİLGİSAYARA EL KONULDU

"Savcı, bu ölümün Yazıcıoğlu olayı ile bağlantılı olabileceği şüphesinden hareketle Akpak'ın bilgisayar ve arşiv dökümanlarına el koyma kararı aldı. Bizim iddiamız bu cinayetin Yazıcıoğlu'nun ölümüyle ilişkili olabileceği yönünde. Akpak'a ait arşivlerin araştırılmasını istiyoruz. Bir iddiaya göre Ahmet Akpak'ın görüntüleri Özel Kuvvetler'de görevli birinden aldığı. Adli Tıp Raporları, Yazıcıoğlu'nun helikopter kazasından sonra 1 saate yakın yaşadığı yönünde. Ancak Alper Akpak, ifadesi alınamadan kavgada öldürüldü. Babası Ahmet Akpakiçin derin gazeteci deniliyormuş."

BBP'Lİ ESKİ BAŞKAN: BERABER İZLEDİK

İddialarda adı geçen BBP Erzurum eski İl Başkanı Emrullah Önalan ise konuyla ilgili şunları söyledi: "Görüntüleri Ahmet Akpak'tan sonra oğlu Alper Akpak'la izlemiştik. Alper Akpak, ellerindeki görüntülerin bilinmesini istemiyordu. 10-15 saniyelik görüntüde rahmetli Yazıcıoğlu, ellerini açmış son yakarış içindeydi. Savcıya Ahmet Akpak ve oğlundaki görüntüleri izlediğimi söyledim."

INTERNETHABER

Bu haber toplam 5738 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri