Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cindoruk, Erdoğan'a "ŞANTİYE ŞEFİ" Dedi

24.06.2011 18:31
Seçimlerden önce Balyoz darbecilerine oy verin çağrısı yapan Hüsamettin Cindoruk, Başbakan'a "şantiye şefi" dedi. Cindoruk, Başbakan'ın "devlet adamı" olmadığını da ima etti.

Hüsamettin Cindoruk, dün akşam katıldığı bir tartışma programında çok tartışılacak açıklamalar yaptı. Cindoruk, Başbakan Erdoğan'ın "devlet adamı" olmadığını, "şantiye şefi" olduğunu iddia etti.

Dün akşam Habertürk’te yayınlanan Fatih Altaylı’nın sunduğu “ Teke Tek” programının konuğu Demirel’in has adamlarından birisi olan Hüsamettin Cindoruk’tu.

Cindoruk gündemdeki konuları değerlendirirken çok tartışılacak açıklamalar yaptı.

Demirel’in CHP’ye bu kadar yakın olmasını ve telkinlerde bulunmasını değerlendiren Hüsamettin Cindoruk, Adalet Partisi ile CHP’nin arasında çok büyük farklar olmadığını iddia etti.

Demirel’in CHP’ye milletvekili adayları konusunda telkinde bulunmadığını ifade eden Cindoruk, Mehmet Haberal’ın CHP’den milletvekili olması için Demirel’in ricacı olduğunun hatırlatılması üzerine, Haberal’ın kendilerinin ekibinde olduğunu ve O’nunla ilgili fikirlerinin değişmeyeceğini söyledi.

Cindoruk’un Haberal’dan bahsederken “BİZİM” diye ifade kullanması da dikkat çekti.

İşte Cindoruk’un o sözleri;

“Bizim Haberal hakkındaki fikirlerimiz değişmez. Haberal bizim anafikirimizin etrafında olan bir arkadaşımızdır. Biz Haberal’ın sonuna kadar arkasındayız ve kefiliz.”

Darbeci Çetin Doğan’a seçim döneminde oy verin çağrısı yaptığı söyleyen “Demokrat Partili” Hüsamettin Cindoruk, canlı yayında resmen CHP propagandası yaptı. CHP’yi öve öve bitiremedi.

Cindoruk asıl bomba açıklamayı ise sona bıraktı. Başbakan Erdoğan’ın konuşmasını, kelime hazinesini eleştiren Cindoruk, Başbakan’ın “şantiye şefi” ilan etti.

Cindoruk, Erdoğan için, “Kelime hazinesini zenginleştirmek zorunda. Yoksa şantiye şefi olarak iyi bir şantiye şefi.” dedi.

Hüsamettin Cindoruk’un bu açıklamasından sonra canlı yayında kısa bir sessizlik oldu.

Sessizliği, Fatih Altaylı’nın “Bazen öylesi de gerekmiyor mu” sorusu bozdu.

Öylesi de gerekiyor diyen Cindoruk, Erdoğan’ın devlet adamı olmadığını ima ederek şunları söyledi: Şantiye şefi de gerekiyor ama devlet adamı da gerekiyor. Her zaman şantiye şefi bulabilirsiniz ama devlet adamı bulamazsınız.

İşte Cindoruk'un çok tartışılacak o sözleri;

 

Kaynak:
Bu haber toplam 1924 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri