Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cineyetleri Türkiye'ye Yıkmaya Çalışıyorlar!

13.01.2013 13:01
Paris’teki saldırıyı Akit’e değerlendiren AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Paris’te gerçekleşen cinayetlerin asıl amacının belli olmadığını belirterek ihtimaller üzerinden konuşmanın bu cinayetleri işleyenlerin ekmeğine yağ sürebileceğini sö

 

Metiner, “PKK’nın içine sızmış başka ülkelerin istihbarat ajanları var. Terör örgütleri destek aldıkları ülkelerin istihbarat birimlerinden bağımsız hareket edemezler. Hükümetin başlatmış olduğu olumlu gelişmeleri birileri bozmak isteyecektir. Cinayetler süreci sabote etmek için yapılmış olabilir” dedi.

BDP İDDİASINI İSPATLAMAK ZORUNDA

BDP ve PKK’nın cinayetleri hükümetin üzerine yıkmaya çalıştığını söyleyen Metiner, BDP’li vekilleri iddialarını kanıtlamaya davet etti. Metiner konuşmasında şunları söyledi: “Terör örgütü kurulduğu ilk günden beri kendi adamlarını öldürüp suçu başkalarının üzerine atmaya çalışmıştır. PKK ve BDP cinayetler sonrası hemen derin devleti ve Ak Parti’yi hedef gösterdi. Bunlar iddialarını da kanıtlamak zorundalar. Varsa bildikleri bir şey paylaşsınlar. BDP bu iftira atma işini sürekli yapıyor. Daha olayın nasıl işlendiği kesinleşmemişken, failin kim olduğu belli değilken, BDP suçluyu ilan etti. Asıl amaç burada ortaya çıkıyor. Ama ne yaparlarsa yapsınlar, PKK bir kanlı terör örgütüdür, BDP’de onun siyasi uzantısıdır.”

ZAMANLAMASI ANLAMLI

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, “Bu öldürme olayını, yangının sönmesiyle ilgili Türkiye’nin atmış olduğu önemli adım ve bunu sonlandırma çabasına vurulmaya çalışılan bir darbe olarak değerlendiriyorum... Ama konu ayrıntılarıyla ortaya çıktığı zaman hepimiz görmüş olacağız. Ama zamanlamasını çok anlamlı buluyorum’’ dedi.

BİRAZ BEKLEMEK LAZIM

Bolu’da düzenlenen Girişimcilik Çalıştayı’nda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün ise, “ Şu anda yapılan değerlendirmeler ancak soruşturma neticelendikten sonra bir yere oturabilir. Biraz beklemek gerekecek’’ diye konuştu.

Ramazan Alkan \ Yeni Akit

Bu haber toplam 1856 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri