Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

03.03.2016 12:27
Cizre'de sokağa çıkma yasağının belirli saatlerde kaldırılmasının ardından ilçeyi terk eden vatandaşlar, evlerine dönme

59. gününde ilçenin teröristlerden temizlenmesi, kazılan çukurların kapatılması, bariyerlerin kaldırılması, tuzaklanmış patlayıcıların imha edilmesi ve dün 05.00 itibariyle sokağa çıkma yasağının belirli saatlerde kaldırılmasının ardından, Cizre'yi terk eden vatandaşlar evlerine dönmeye başladı.

78 gün aradan sonra sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı Cizre'ye çok sayıda aile dönmeye başladı. İlçe girişinde oluşturulan arama noktalarında uzun araç kuyrukları oluşurken, polis ekipleri gelen vatandaşları kimlik kontrolünün ardından ilçeye girişine izin veriyor.

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

Cizre'de eve dönüş kuyruğu

ÇOK SAYIDA EV VE İŞYERİ TAHRİP OLDU

PKK'lı teröristlerce tuzaklanmış patlayıcılar konusunda uyarılan vatandaşlar, yanlarında getirdikleri eşyalar ile evlerine ulaşırken, teröristlerin ilçeye verdiği zararla yüz yüze geldi. Operasyon süresince teröristlerin verdiği tahribatın izleri hemen hemen ilçenin her sokağında görülüyor.

Teröristlerce tahrip edilmiş ev ve iş yerlerini gören bazı vatandaşlar, şaşkınlık yaşadı. İlçede hasar tespit çalışmalarına başlanırken, bir yandan da altyapı onarım çalışmaları sürüyor. Ekipler, ara sokaklardaki molozları kaldırılırken, kopan elektrik şebekesi onarılıyor. Cizre Kaymakamlığı da vatandaşlara gıda yardımını sürdürüyor.

Bazı esnaf da temizledikleri iş yerini hizmete açmaya çalışırken, marketler ile işlek caddelerde yoğunluk dikkati çekiyor.

Bu haber toplam 1698 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri