Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Clinton Hakkani bağlantısını onayladı

21.10.2011 18:58
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, barış görüşmelerine ilgisini test etmek amacıyla Hakkani örgütüyle bağlantı kurduklarını doğruladı.

Pakistan'ı ziyaret eden Clinton, Pakistan istihbarat servisinin organize ettiği bir toplantıda Hakkani örgütüyle bağlantı kurduklarını doğrulayarak, toplantının, söz konusu örgütün barış görüşmeleriyle ilgili niyetini test etmek amacı taşıdığını belirtti.

Afganistan ve Pakistan ile fiili müzakereler için bir düzen oluşturmak yönünde birlikte çalışmak istediklerini ifade eden Clinton, sadece koşulları karşılamaya istekli militanların toplumla uzlaşmasına izin verileceğini vurguladı.

Associted Press ajansının geçen ağustos ayında duyurduğu teması doğrulayan ilk Amerikalı yetkili olan Clinton, konuyla ilgili olarak daha fazla ayrıntı vermedi.

ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Pakistan'a terör örgütü Hakkani tehdidini ikna yoluyla bitirmesi çağrısında bulunmuştu.

Pakistan'ın başkenti İslamabad'da bulunan Clinton, belediye sarayında yaptığı, çoğunlukta Pakistanlı gençlerin katıldığı toplantıda, ''Pakistan'ın Hakkani ile baş etmek için askeri güç kullanmasını mı yoksa müzakere masasına oturmaya zorlamasını mı isteği'' yolundaki bir soruya ''Daha çok ikincisi'' yanıtını vermişti.

Bu haber toplam 2006 defa okunmuştur

Etiket(ler): , , ,

NEİŞLERİ VAR AFGANİSTANDA
CONNECT
NE O AMEREKE PAKİSTANA MI TAŞINIYOR NE BARIŞI YAPACAKMIŞ APLAMIZ ACEBA
21 Ekim 2011 Cuma 20:17
Beğendim (0)Beğenmedim (0)
YORUMUN DEVAMI
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri