Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Clinton yarın Türkiye'ye geliyor

10.08.2012 18:11
ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Suriye konusunu görüşmek için yarın Ankara'ya gelirken, Washington Suriye'ye ve Esad yönetimiyle bağlantısı olan kesimlere karşı yeni yaptırım kararları alacaklarını açıkladı.

 

Afrika turunda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton, Suriye'deki krize çözüm aramak amacıyla yarın Ankara'ya geliyor.

ntvmsnbc'nin haberine göre Ankara ziyareti öncesi, Clinton'a Afrika ziyaretinde eşlik eden ABD'li üst düzey bir yetkili, Suriye'ye ve Esad yönetimiyle bağlantısı olan kesimlere karşı yeni yaptırım kararları alacaklarını söyledi.

Gana'da açıklama yapan ABD'li üst düzey yetkili, "Kendi halkına zulüm eden Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad ve Suriye hükümetine destek verenlere karşı yeni yaptırım kararları alacağız" dedi.

İRAN'I DA HEDEF ALACAK

ABD'li yetkili, Esad yönetiminin yanı sıra İran'ı da hedef alacak yeni yaptırım kararının bugün Washinton tarafından açıklanabileceğini söyledi.

KATAR ELÇİLİĞİ ÖNÜNDE GÖSTERİ

Suriye'nin Halep kentinde geçtiğimiz mayıs ayında kaçırılan 11 Lübnanlının serbest bırakılması için ise, Beyrut'taki Katar Büyükelçiği önünde gösteri yapıldı.

Lübnan Ulusal Haber Ajansı'nın haberine göre, kaçırılan Lübnanlıların yakınlarından oluşan grup, "Kaçırılan Lübnanlılar serbest bırakılsın" pankartlarıyla Katar Büyükelçiliği önünde gösteri yaptı.

Göstericiler, yakınlarının serbest bırakılması için devreye giren ülkelere de çağrıda bulunarak girişimlerin artırılmasın istedi.

Grup adına açıklama yapan Şeyh Abbas Zuyab, Başbakan Necib Mikati'yi çabalarını hızlandırmaya çağırdı. Şeyh Zuayb, yakınlarının serbest bırakılmaması halinde konunun Lübnan'ı sıkıntılı bir duruma sokacağı uyarısında bulundu.

Göstericiler, kaçırılan Lübnanlılar için Katar Büyükelçiliği'nden sonra ABD ve Suudi Arabistan büyükelçilikleri önünde de gösteri yapacaklarını belirtti.

İran'a yaptıkları dini ziyaretten dönen 11 Lübnan vatandaşı, geçtiğimiz mayıs ayında Suriye'nin Halep vilayetinde kaçırılmıştı.

Bu haber toplam 1746 defa okunmuştur
DİĞER HABERLER
Üye İşlemleri